Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz

Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz

Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz
Marcin Watemborski
15.06.2021 09:39, aktualizacja: 26.07.2022 14:26

Nowy projekt Facebooka może wzbudzać poważne wątpliwości. Dotyczy on rozpoznawania pisma ręcznego i powielania go na bazie opracowanego stylu. Technologia wykorzystanej tu sztucznej inteligencji jest zachwycająca, ale może warto przemyśleć treści wrzucane w media społecznościowe…?

TextStyleBrush to zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, którego głównym zadaniem jest odtworzenie stylu pisma ze zdjęcia. Ten zostaje rozpoznany na grafice i przeniesiony na komputer. Mimo tego, że brzmi to niegroźnie, w głowie każdego człowieka powinna zapalić się czerwona lampka.

Wyobraźcie sobie sytuację, że na bazie zdjęcia waszej odręcznej notatki, algorytm opracuje i odtworzy wasz styl pisma. Tu dochodzimy do kwestii kontrowersyjnej, czyli podpisu. Wiele osób podpisuje się graficznie, inne natomiast czytelnie, zgodnie ze swoim charakterem pisma. O ile sygnatura tych pierwszych może być trudna do odtworzenia przez program, to podpis drugich może być zagrożony fałszerstwem.

Powyższy film pokazuje doskonale działanie TextStyleBrush. Bardzo szybko i sprawnie tekst wpisany maszynowo zyskał swoje drugie, trzecie i kolejne życie w postaci odręcznego listu do Wróżki Zębuszki.

Nagranie zamieszczone poniżej pokaże wam kolejną ciekawą opcję TextStyleBrush, a mianowicie zmiana i umieszczenie tekstu z takim samym krojem pisma na przedmiotach. Przykładem jest dzbanek na herbatę, na którego ściance początkowo było napisane "butelka z soją". Na efekcie końcowym, manipulacja jest niewidoczna gołym okiem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)