Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz

Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz15.06.2021 09:39
Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz

Nowy projekt Facebooka może wzbudzać poważne wątpliwości. Dotyczy on rozpoznawania pisma ręcznego i powielania go na bazie opracowanego stylu. Technologia wykorzystanej tu sztucznej inteligencji jest zachwycająca, ale może warto przemyśleć treści wrzucane w media społecznościowe…?

TextStyleBrush to zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, którego głównym zadaniem jest odtworzenie stylu pisma ze zdjęcia. Ten zostaje rozpoznany na grafice i przeniesiony na komputer. Mimo tego, że brzmi to niegroźnie, w głowie każdego człowieka powinna zapalić się czerwona lampka.

Wyobraźcie sobie sytuację, że na bazie zdjęcia waszej odręcznej notatki, algorytm opracuje i odtworzy wasz styl pisma. Tu dochodzimy do kwestii kontrowersyjnej, czyli podpisu. Wiele osób podpisuje się graficznie, inne natomiast czytelnie, zgodnie ze swoim charakterem pisma. O ile sygnatura tych pierwszych może być trudna do odtworzenia przez program, to podpis drugich może być zagrożony fałszerstwem.

Powyższy film pokazuje doskonale działanie TextStyleBrush. Bardzo szybko i sprawnie tekst wpisany maszynowo zyskał swoje drugie, trzecie i kolejne życie w postaci odręcznego listu do Wróżki Zębuszki.

Nagranie zamieszczone poniżej pokaże wam kolejną ciekawą opcję TextStyleBrush, a mianowicie zmiana i umieszczenie tekstu z takim samym krojem pisma na przedmiotach. Przykładem jest dzbanek na herbatę, na którego ściance początkowo było napisane "butelka z soją". Na efekcie końcowym, manipulacja jest niewidoczna gołym okiem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)