Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej

Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej
Marcin Watemborski

17.11.2017 09:46, aktual.: 26.07.2022 18:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zajmując się naszą pracą, często zapominamy o podstawach bezpieczeństwa. Świetnym przykładem jest kręcenie scen wewnątrz samochodów, kiedy operator potrzebuje wygodnej pozycji, by zdobyć wymarzony kadr. Obejrzyjcie ten filmik i zastanówcie się dobrze następnym razem, gdy będziecie mieli nagrywać.

Szczerze mówiąc nigdy się nie zastanawiałem nad tym, co może mi się stać, gdy robię zdjęcia. Trafiłem na ten filmik i zdecydowanie mnie to ruszyło. Nie wiem jak wy, ale ja zapominam o całym świecie, kiedy pracuję – nie liczy się dla mnie nic, tylko ja i ta chwila, w której wciskam spust migawki. Zapominam o tym, że jestem człowiekiem i może stać mi się krzywda.

Sceny nagrywane z wnętrza samochodu stają się coraz bardziej popularne w wysokobudżetowych filmach akcji, ale również w amatorskich produkcjach. Myśleliście kiedyś o tym, co dzieje się z kamerzystą, gdy dojdzie do zderzenia i wystrzeli poduszka powietrzna? Nie? Po prostu zobaczcie.

Obraz

Dr Cynthai Bir z University of Southern Carolina przeprowadziła test zderzeniowy, w którym dokładnie widać jak wygląda sytuacja podczas zderzenia. Nie tylko operator jest tutaj narażony na poważny uszczerbek na zdrowiu, ale również inne osoby, znajdujące się w samochodzie. Zwróćcie uwagę na to, ile razy kamerzysta zostaje uderzony przez sprzęt do nagrywania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)