Uważaj na te smartwatche dla dzieci. Mogą szpiegować najmłodszych

Uważaj na te smartwatche dla dzieci. Mogą szpiegować najmłodszych13.10.2020 08:39
Uważaj na te smartwatche dla dzieci. Mogą szpiegować najmłodszych

Smartwatche to bardzo popularny gadżet, który chcę mieć dzieci. Okazuje się, że linia urządzeń, które zostały specjalnie stworzone dla pociech, może być niebezpieczna i szpiegować najmłodszych za pośrednictwem wbudowanej kamerki i innych funkcji.

Ars Technica donosi, że spory problem dotyczy smartwatchy Xplora X4, które zostały zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Harrison Sand z Norwegii przeanalizował urządzenie i znalazł kilka potencjalnych zagrożeń. Dotyczy to nie tylko kamerki, ale również rozmów oraz śledzenia lokalizacji w czasie rzeczywistym. Smartwatch może robić szybkie zdjęcia i przesyłać je na serwer firmy Xplora.

Xplora to norweska firma, ale aż 19 z początkowo zainstalowanych aplikacji w modelu X4 zostało zaprojektowanych przez chińską spółkę Qihoo 360. Jest to o tyle kontrowersyjne, że właśnie ta firma znalazła się na czarnej liście w USA ze względu na zgłoszenia dotyczące szpiegowania użytkowników apek.

Jednocześnie Ars Technica zauważa, że mimo luk bezpieczeństwa, dostanie się do informacji z inteligentnego zegarka, nie jest aż tak proste. Po to, by skorzystać z niektórych opcji, ktoś musiałby znać nie tylko sposób kodowania danych, ale również numer telefonu przypisany do konkretnego urządzenia. Potwierdził to producent sprzętu w swoim oświadczeniu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)