Uważajcie! Instagram na cenzurowanym – mogą zasłonić Wasze zdjęcia

Uważajcie! Instagram na cenzurowanym – mogą zasłonić Wasze zdjęcia
Marcin Watemborski

27.03.2017 10:31, aktual.: 26.07.2022 18:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawia się nowa, ważna zmiana na Instagramie. Po to, by stworzyć „przyjemniejszą społeczność”, aplikacja będzie zamazywała „wrażliwą zawartość”. Czy zmniejszy to nasze zasięgi, jako fotografów?

Na pewno kojarzycie skrót NSFW (Not Safe For Work). Określa się nim treści niestosowne do wyświetlania w miejscu pracy. Właściwie takie rzeczy są z automatu banowane przez Instagram, aczkolwiek pojawiło się nowe rozróżnienie, a mianowicie „treści wrażliwe”. O co w tym chodzi? Ano o to, że dla niektórych użytkowników pewna zawartość może być obraźliwa – w zależności od ich przynależności etnicznej, religijnej etc.

Obraz

Władze Instagrama tłumaczyły na potrzeby serwisu The Verge, o co chodzi z nową polityką firmy. W głównej mierze chodzi o różnego rodzaju treści związane z przemocą, np. o zdjęcia, które udostępniają przeróżne stowarzyszenia walczące o prawa zwierząt. Często takie organizacje publikują brutalne fotografie nadużyć względem zwierząt.

Obraz

Interesujące – w tej samej kategorii zostali zaszufladkowani działacze na rzecz praw kobiet oraz ogólni obrońcy praw człowieka. Niektórzy uważają, że to mądry ruch – ja uważam, że to dziwne ograniczenie i chęć wprowadzenia niezrozumiałej cenzury. Po co obserwować profil, którego treść może być dla nas rażąca? Raczej takie posty nie wyświetlają się przypadkiem, a posty sponsorowane są dokładnie sprawdzane. Oczywiście – istnieje również ogólny trend, w którym oglądamy wszystko jak leci, ale każdy kto „umie w internety” wie, że po prostu scrolluje się dalej. Takie jest prawo cyfrowej dżungli.

Obraz

Nowy filtr na Instagramie będzie rozmywał wrażliwe treści i wyświetlał na rozmyciu informację. Obraz pojawi się w swojej pełnej wersji dopiero po kliknięciu na niego. Hm, niesamowicie odkrywcze. Nie wiem, szczerze mówiąc, czy to sensowne rozwiązanie.

Obraz

Całe szczęście Instagram zrehabilitował się kolejną nową funkcjonalnością, a mianowicie trybem dwuetapowego logowania. Nowa opcja, podobnie jak w przypadku Facebooka, będzie kazała Wam podać kod zabezpieczający podczas logowania, celem weryfikacji. Tak więc Wasze konta będą trochę lepiej zabezpieczone przed potencjalnymi włamaniami.

Więcej informacji o obu funkcjach znajdziecie na blogu Instagrama.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)