Daguerreotype Achromat 64 mm f/2.9 - pozłacany obiektyw stylizowany na XIX wiek

Daguerreotype Achromat 64 mm f/2.9 - pozłacany obiektyw stylizowany na XIX wiek

Daguerreotype Achromat 64 mm f/2.9 - pozłacany obiektyw stylizowany na XIX wiek
Monika Homan
10.05.2018 10:49, aktualizacja: 26.07.2022 18:02

Obiektyw firmy Lomography, Daguerreotype Achromat 64 mm f/2.9, wzorowany na pierwszym obiektywie na świecie, będzie dostępny w limitowanej, pozłacanej wersji.

Na początku 2016 roku firma Lomography, dzięki wsparciu internautów na portalu crowdfundingowym Kickstarter, wyprodukowała pierwsze obiektywy Daguerreotype Achromat 64 mm f/2.9 Art Lens.

Obraz

Wzorowane są one na pierwszym obiektywie do dagerotypii z 1839 roku, ale konstrukcja pozwala na wykorzystanie ich ze współczesnymi aparatami cyfrowymi. Obiektyw o ogniskowej 64 mm i przysłonie f/2.9 zbudowany jest z zaledwie dwóch połączonych ze sobą soczewek. Zachowano też tradycyjny system przysłon Waterhouse, który polega na wprowadzaniu do obiektywu specjalnie zaprojektowanych płytek z otworami o różnej wielkości i kształcie.

Obraz

Początkowo obiektywy były dostępne w wersji czarnej i mosiężnej. Później wprowadzono wersję chromowaną. Teraz przyszedł czas na pozłacaną. Lomography ogłosiło, że wypuści limitowaną, ekskluzywną serię Daguerreotype Achromat 64 mm f/2.9 Art Lens, która będzie pokryta czystym złotem.

Obraz

Można już zamawiać te błyskotki w przedsprzedaży. Dostępne są z mocowaniem Canon EF, Nikon F i Pentax K. Kosztują 549 dolarów (prawie 2000 zł), a dostawy przewidywane są na koniec czerwca.

Obraz

Przykładowe zdjęcia z tego obiektywu możecie zobaczyć na stronie Lomography.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)