Venus 60mm f/2.8 - przystępny obiektyw dla fotografów ultra makro z powiększeniem 2:1

Powiększenie 2:1
Powiększenie 2:1
Źródło zdjęć: © © Thomas Shahan / [www.thomasshahan.com](http://www.thomasshahan.com)
Marcin Falana

04.02.2015 11:48, aktual.: 26.07.2022 19:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Venus 60mm f/2.8 to obiektyw makro, który ma powiększenie 2:1 w stosunkowo niskiej cenie - 379 dolarów. Fotograf specjalizujący się w makro Thomas Shahan wypróbował ten obiektyw i rezultaty są obiecujące.

Venus 60mm f/2.8 to manualny obiektyw ultra makro, który umożliwia wykonywanie zdjęć z powiększeniem 2:1. Poza tym może służyć jako normalna portretówka. Obiektyw składa się z 9 elementów w 7 grupach poza tym jest wyposażony w 14-listkową przysłonę.

A Quick Review of the VENUS V-DX 60mm f/2.8 2:1 Ultra-Macro Lens

Thomas Shahan fotograf specjalizujący się w makro otrzymał egzemplarz obiektywu Venus 60mm f/2.8 do testu. Thomas koncentruje się na zdjęciach plenerowych, opisuje szczegółowość obrazu, rozmycie tła, pracę pod światło i możliwości makro. Na zdjęciach studyjnych pokazuje możliwości obiektywu pod względem reprodukcji szczegółów, ostrości i artefaktów. Nawet po zastosowani pierścieni makro i powiększeniu 4x Thomas jest pod wrażeniem osiągów Venus 60mm f/2.8.

Obraz
© © Thomas Shahan / [www.thomasshahan.com](http://www.thomasshahan.com)

Mimo swoich oczywistych niedoskonałości jak brak autofokusa, czy fotografowanie przy przymkniętej przysłonie Thomas jest pod dużym wrażeniem obiektywu Venus 60mm f/2.8, fotograf chwali 14-listkową przysłonę, która nawet po delikatnym przymknięciu daje ładne okrągłe rozmycie bokeh.

Obiektyw jest dostępny w cenie 379 dolarów z mocowaniem Nikon F, Canon EF, Sony A oraz Pentax K. Dostępne są też przejściówki na bagnet E (NEX), oraz X (Fujifilm).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)