Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie

Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie

Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie
Wojciech Gadomski
17.10.2013 10:10, aktualizacja: 26.07.2022 20:07

Czasopismo Verily może zapowiadać nowy trend, który już zakorzenił się w sferze pisania o stylu życia. W treści wiele czasopism wykonało ruch w stronę naturalności - nadszedł czas na zdjęcia.

Cosmopolitan po terapii - takie jest moje pierwsze wrażenie po przejrzeniu strony internetowej Verily, czyli nowego magazynu dla kobiet. W zakładkach na próżno szukać hasła "seks", w tytułach nie ma znanych z Cosmo "100 sposobów jak zdobyć bogatego przystojniaka". Tu króluje smak i równowaga. W tytułach i wstępach znajdziemy: "niedoskonałość jest wartością", "moda z sercem" itp. Kierunek pisma jest jasny: dobry styl, naturalizm, spokojne zdrowe życie. Treść nie wygląda rewolucyjnie, krajowe "Zwierciadło" od lat promuje taki styl życia.

Obraz

Zaskoczeniem jest, że czasopismo planuje publikować zdjęcia, w których nie użyto Photoshop. Jak rozumiem, nie chodzi o korekcję kontrastu czy nasycenia barw. Autorkom pisma zależy, żeby zdjęcia użyte w gazecie nie przekłamywały rzeczywistości. Nie miejsca na korekcję zmarszczek i innych "niedoskonałości".

Obraz

Tego typu trend już od dłuższego czasu funkcjonuje w fotografii żywności. Tu obróbka jest minimalna, jedzenie ma wyglądać tak jak wygląda na talerzu. Widać przyszedł czas na zdjęcia przedstawiające ludzi. Gwarancja naturalności może spotkać się z uznaniem czytelników. Chyba już cały świat jest zmęczony wszechobecną sztucznością w zdjęciach reklamowych i tych publikowanych w kolorowych czasopismach. Czas na jakąś zmianę, Mam nadzieję,że Verily jest jej zapowiedzią.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)