VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego

VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego

VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego
Magda Szewczuwianiec
17.07.2014 20:39, aktualizacja: 26.07.2022 19:53

Warszawskie Śródmieście Południowe, centralna dzielnica stolicy, wydaje się znane każdemu. Tętniące życiem, ciągle w ruchu, z górującym nad nim gmaszyskiem KPiN. Skrywa jednak w sobie tajemnice, które już 20 lipca poznają uczestnicy VIII Fotospaceru.

Obraz
© © Jarosław Macierewicz

Uczestnicy VIII Fotospaceru z firmą Panasonic będą mieli okazję przekonać się jakie tajemnice skrywa centrum Warszawy. Przewodniczki z Warszawskiej Fabryki Spacerów, Agnieszka Zuzga i Weronika Kołacz, opowiedzą o zupełnie innym Śródmieściu, noszącym znamiona przeszłości i pamiętającym czasy jeszcze przedwojennej Warszawy.

Obraz
© © Halina Mrozek
Obraz
© © Andrzej Topczewski

„Na naszym Fotospacerze po Śródmieściu Południowym pokażemy kawałek dawnej Warszawy z jej podwórkami, zaułkami i tajemnicami. Opowiemy też o niezwykłych o losach mieszkańców śródmiejskich kamienic. Zobaczymy między innymi stuletnią fabrykę, dom w którym ukrywał się Władysław Szpilman czy miejsce skąd kiedyś ruszała EKD czyli poprzedniczka WKD. Z mniej poważnych spraw na pewno nie zabraknie nam do fotografowania krasnali w bramach, rzeźb zwierząt na fasadach kamienic czy secesyjnych kafli.” opowiada Weronika Kołacz.

Obraz
© © Halina Mrozek

„Nasi uczestnicy będą mieli szansę przetestować najnowsze aparaty i obiektywy Panasonic Lumix, a przy okazji usłyszą niezwykłe historie mieszkańców śródmiejskich kamienic. Jak zawsze nie zabraknie też niespodzianki, tym razem idealnie nadającej się do zdjęć portretowych i… równocześnie sportowych.” – dodaje Tomek Kulas, pomysłodawca i koordynator Fotospacerów.

Obraz
© © Ewa Miller

Najbliższy Fotospacer będzie pierwszy relacjonowanym na żywo w internecie. Wszyscy, którzy z różnych powodów nie będa mogli wziąć udziału w fotospacerze, będą mieli okazje uczestniczyć w nim chociaż wirtualnie. Na facebookowym profilu Fotospacerów, każdy będzie mógł przemierzyć trasę wraz z uczestnikami.

Obraz
© © Joanna Sobecka

Fotospacerowy team, nie ustaje w staraniach i już przygotowuje następne atrakcje. We wrześniu odbędzie się przechadzka „Praskie klimaty”, a i podobno pomysły na październik również się klarują.

Obraz
© © Jarosław Macierewicz

Aby być na bieżąco warto śledzić stronę organizatorów oraz ich fanpage

Dla naszych Czytelników mamy trzy, specjalnie zarezerwowane miejsca, na najbliższy Fotospacer po Warszawie.

Kto pierwszy, ten lepszy! Pierwsze trzy osoby, które wyślą maila na adres redakcja@fotoblogia z tytułem "VIII Fotospacer - chcę" dostanie zarezerwowane miejsca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)