Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K

Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K

Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K
Marcin Falana
07.01.2015 11:37, aktualizacja: 26.07.2022 19:43

Na nową funkcjonalność czeka wielu ludzi, którzy chcą ładować i odtwarzać treści w 4K. Na razie odtwarzanie filmów UHD jeszcze nie jest dostępne dla wszystkich, ale wykonano już pierwsze poważne testy.

Trend do używania 4K jest niezaprzeczalny, podobnie jak miało to miejsce z Full HD kilka lat temu. Niedawno Vimeo ogłosiło, że będzie wspierać materiały w 4K. Póki co mamy do czynienia z możliwością ściągnięcia materiału w 4K, funkcja ta nie jest jeszcze dostępna w formie streamingu. Czyżby?

Filmowcy Philip Bloom i James Miller jako jedni z pierwszych wypróbowali streaming w 4K na Vimeo. Tak pisze o tym Philip:

“Kilka dni temu mój kolega James Miller wgrał materiał, który nagrał testując kamery Atomos Shogun 4K i Sony A7s. Powiedział, że można je odtworzyć w 4K. Powiedziałem mu, że nie jednak po kilku testach potwierdził swoje twierdzenie.”

Póki co nie jest to takie łatwe i wymaga kilku zabiegów. Funkcja działa tylko z nowym materiałem więc wszystko, co było już wgrane w 4K misi być ponownie załadowane, żeby można było to odtwarzać w 4K.

W tym momencie nie wiemy kiedy będzie dostępna pełna funkcjonalność filmów 4K oraz czy będzie to opcja premium.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)