Viveza 2 - obrabiaj zdjęcia punktowo, efektywnie i przyjemnie [wideoporadnik]

Viveza 2 - obrabiaj zdjęcia punktowo, efektywnie i przyjemnie [wideoporadnik]

©JK
©JK
Jakub Kaźmierczyk
10.05.2013 13:30, aktualizacja: 26.07.2022 20:16

Pamiętacie o 70% zniżce na Nik Collection? W dzisiejszym odcinku pokażę Wam możliwości aplikacji Viveza 2, wykorzystującej punkty kontrolne do selektywnej obróbki zdjęć.

Niektóre elementy na zdjęciu są zbyt mało kontrastowe, inne zbyt ciemne, a jeszcze inne po prostu bure. Znacie to? Wszystkie te elementy można oczywiście poprawić w Lightroomie czy ACR, ale zarządzanie punktami kontrolnymi nie jest już tak wygodne, szczególnie jeśli jest ich kilkanaście czy kilkadziesiąt.

[solr id="fotoblogia-pl-67069" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1669,adobe-lightroom-5-beta-co-nowego-w-cyfrowej-ciemni-wideoporadnik" _mphoto="zrzut-ekranu-2013-05-4-o-c249f32.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2847[/block]

Minusem jest to, że pracujemy na pliku Tiff, więc nie da się usunąć przepaleń czy wyciągnąć szczegółów z cieni w takim zakresie jak w przypadku plików RAW, ale zwykle nie jest to duża przeszkoda. Kolekcję Nik możecie pobrać za darmo na 15 dni i sprawdzić, czy przypadnie Wam do gustu.

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Viveza 2 - punktowo, efektywnie i przyjemnie [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)