VNTG8 - vintage'owa obudowa na karty SD, która wykorzystuje stare kasetki na filmy 8 mm

VNTG8 - vintage'owa obudowa na karty SD, która wykorzystuje stare kasetki na filmy 8 mm

VNTG8 - vintage'owa obudowa na karty SD, która wykorzystuje stare kasetki na filmy 8 mm
Marcin Falana
14.11.2017 13:39, aktualizacja: 26.07.2022 18:15

Fotografowie i filmowcy cenią sobie, gdy sprzęt i akcesoria, których używają są fajnie zaprojektowane. VNTG8 to stylowe opakowanie na karty SD i microSD, które wykorzystuje oryginalne, stare kasetki na filmy 8 mm.

Z czasem mamy wiele kart pamięci, które warto przechowywać w jednym miejscu, dzięki czemu nie musimy ich szukać w panice po torbach fotograficznych, czytnikach itp. Warto zainwestować w jakiś pojemnik na karty, jednak większość dostępnych na rynku to nudne, skórzane książeczki na karty.

Obraz

VNTG8 zaprezentował stylowe opakowania na karty inspirowane kasetami na filmy 8 mm. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje opakowań Goldberg Brothers, która jest nową kasetką pochodzącą z zapasów firmy Goldberg Brothers, które najprawdopodobniej zostały wyprodukowane w latach 70.

Obraz

Była to jedna z pierwszych firm, które stworzyły rolki filmowe i sprzęt filmowy na początku XX wieku. Następnie Goldberg Brothers dostarczali sprzęt filmowy Kodakowi. Kasetki są zapakowane w oryginalne opakowania z naklejką.

Obraz

Drugi rodzaj kasetki to używane egzemplarze z historią, które pochodzą z drugiej ręki jednak są w pełni sprawne i użyteczne. Większość z nich pochodzi z lat 60. i 70. jednak mogą się zdarzyć nawet takie z lat 40. Są na pewno dużo bardziej niepowtarzalne i stylowe. Więcej wzorów znajdziecie na Instagramie VNTG8

W środku znajduje się 4-warstwowa pianka wyposażona w magnes neodymowy, który pozawala bezpiecznie zamknąć kasetkę. Magnesy są aż trzy, dzięki czemu możemy dostosować siłę z jaką przyciągają obudowę, producent zapewnia też, że są bezpieczne dla naszych kart. Pianka może być w kolorze szarym albo czarnym, zależnie od dostawcy. Mieści się w niej po 3 karty SD w każdym wyżłobieniu, czyli w sumie 18 kart SD i aż 30 kart microSD (po 5).

Obraz

Kasetki VNTG8 to wydatek 19 dolarów, czyli około 70 zł, pierwsze dostawy są zaplanowane na luty 2018, oczywiście pod warunkiem, że producent zbierze planowane środki na produkcję.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)