W skrócie: Chris Niedenthal w Katowicach, najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w Tarnowie, smakowita fotografia w Łodzi

W skrócie: Chris Niedenthal w Katowicach, najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody w Tarnowie, smakowita fotografia w Łodzi
Olga Drenda

07.02.2013 18:19, aktual.: 26.07.2022 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapowiadamy kolejne ciekawe wydarzenia fotograficzne. W Katowicach odbędzie się spotkanie z Chrisem Niedenthalem, w Tarnowie można będzie zobaczyć zdjęcia laureatów konkursu Wildlife Photographer of the Year, a w Łodzi będzie coś dla zainteresowanych fotografią i... jedzeniem.

To wydarzenie odbędzie się dopiero 21 marca, ale warto zapamiętać i zarezerwować czas. W katowickim Rondzie Sztuki gościem cyklu spotkań „Poza kadrem” będzie legenda reportażu prasowego i fotograf, który zapisał się na dobre w historii Polski – Chris Niedenthal. Wieloletni współpracownik „Time'a”, „Newsweeka” i „Der Spiegel”, laureat nagrody World Press Photo 1986 i autor szeregu doskonale znanych zdjęć, z „Czasem Apokalipsy” - najsłynniejszym obrazem stanu wojennego na czele.

"Poza Kadrem" to cykl spotkań z fotografami zainicjowany przez Michała Jędrzejowskiego i Tomka Liboskę, laureatów Grand Press Photo. Ideą całego cyklu, skierowanego przede wszystkim do młodych adeptów fotografii, jest zapoznanie się z warsztatem doświadczonych, uznanych już fotografów. Dotychczas w Rondzie Sztuki gościli już m.in. Mikołaj Długosz czy Rafał Milach.

Termin: 21.03.2013, godz. 18.00

Rondo Sztuki

Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1

Katowice

Wildlife Photographer of the Year w Tarnowie

W Tarnowskim Centrum Kultury (Rynek 5) trwa wystawa najlepszych zdjęć dzikiej przyrody. Można zobaczyć zwycięskie prace – łącznie prawie sto - z dorocznego konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2012. Ten prestiżowy konkurs jest organizowany od 1965 roku przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie.

Wystawa Wildlife Photographer of the Year co rok okrąża świat. Jest prezentowana na wszystkich kontynentach i nieustannie cieszy się zainteresowaniem milionów widzów. Wśród zdjęć nagrodzonych w 19 kategoriach autorów znalazły się również prace fotografów z Polski.

Wystawa trwa od 7 do 28 lutego. Bilety w cenie 3 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy).

Fotografia kulinarna i stylizacja potraw - wystawa zdjęć Agnieszki Krach

Coś dla pasjonatów fotografii jedzenia i wciąż bardzo popularnych blogów kulinarnych: w łódzkiej Foto Cafe właśnie rusza prawdziwie smakowita wystawa. Przedmiotem zainteresowania są dania przygotowane samodzielnie przez autorkę zdjęć. Agnieszka Krach, pasjonatka fotografii i gotowania, prowadzi wraz z mężem blog kulinarny www.nakrachymspodzie.blogspot.com. Wystawa zdjęć towarzyszących przepisom to świetna okazja do zapoznania się z fotografią kulinarną od kuchni. Prace Agnieszki Krach można podziwiać od 7 do 20 lutego w Foto Cafe przy Piotrkowskiej 102.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)