W skrócie: Galeria Bezdomna w Oranżerii, warsztaty dla dzieci, Anna Nałęcka o książkach fotograficznych

W skrócie: Galeria Bezdomna w Oranżerii, warsztaty dla dzieci, Anna Nałęcka o książkach fotograficznych
Olga Drenda

21.02.2013 12:30, aktual.: 26.07.2022 20:19

Tym razem zapraszamy na wydarzenia z różnych bajek. Do wilanowskiej Oranżerii zawita wędrowna Galeria Bezdomna, również w stolicy będzie można posłuchać Anny Nałęckiej – projektantki albumów fotograficznych, a w Krakowie dzieciaki mogą wpaść na warsztaty organizowane przy okazji wystawy „Blue” Tomka Niewiadomskiego.

Galeria Bezdomna w Oranżerii[/h3]

Galeria Bezdomna to wędrowna galeria fotograficzna bez adresu. Pozwala ona przede wszystkim mało jeszcze znanym fotografom na zaprezentowanie swoich prac szerokiej publiczności. Swoje prace może pokazać każdy – zupełnie bezpłatnie.

Tym razem podróżująca galeria zagości w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie, a wystawie będą towarzyszyć projekcje filmów i koncerty. Wernisaż i koncert Warszawskiego Kwintetu Akordeonowego odbędzie się 23 lutego o 18:00. Tego samego dnia o 19:30 rozpocznie się spotkanie z Michałem Paulim, autorem książki „12 x śmierć”, a o 21:00 – projekcja filmu „Powiększenie” Antonioniego. 24 lutego odbędą się warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, a 1 marca warsztaty ambrotypii z Pawłem Śmiałkiem. Galeria Bezdomna pojawia się i znika błyskawicznie, więc warto zanotować sobie w kalendarzu daty: 24 lutego – 3 marca.

Więcej szczegółów i pełen program na stronie galerii i facebookowym profilu organizatora.

„Blue” Tomka Niewiadomskiego dla dzieci

W krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha trwa wystawa „Blue” Tomka Niewiadomskiego. W sobotę 23 lutego muzeum szczególnie zaprasza dzieciaki – specjalnie dla nich organizowane są warsztaty, których tematem przewodnim będzie woda. Organizatorzy przygotowali eksperymenty z wodą, światłem i kolorami.

Informacje i zapisy na warsztaty w sekretariacie Muzeum Manggha [w godzinach 9.00-15.00, tel. (12) 267 27 03]. Do udziału upoważnia bilet rodzinny na wystawę zakupiony w danym dniu. Liczba miejsc ograniczona!

Spotkanie z Anną Nałęcką

Wszystkim zainteresowanym tym, jak powstają książki fotograficzne, polecamy otwarte spotkanie z Anną Nałęcką w Warszawskiej Szkole Fotografii. Anna Nałęcka, projektantka książek fotograficznych, pracuje pod swoją marką – Tapir Book Design, należy również do zespołu Sputnik Photos, w którym odpowiada za wygląd większości wydawnictw grupy. Na spotkaniu będzie można poznać proces powstawania albumu. Spotkanie odbędzie się w Warszawskiej Szkole Fotografii (ul. Łazienkowska 14) 23 lutego br. (sobota) o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)