W skrócie: Nowy Jork w Szczecinie, nagie Stany Spencera Tunicka, Tychy Press Photo

W skrócie: Nowy Jork w Szczecinie, nagie Stany Spencera Tunicka, Tychy Press Photo
Olga Drenda

14.02.2013 11:12, aktual.: 26.07.2022 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ulice Nowego Jorku w obiektywie Bartosza Mateńki, film „Naked States” Spencera Tunicka i wystawa fotografii prasowej w Tychach – zapraszamy na przegląd fotograficznych wydarzeń nadchodzących dni.

„Streets of New York” Bartosza Mateńki[/h3]

Bartosz Mateńko jest szczecińskim fotografem, zajmującym się reportażem i dokumentem. Mimo młodego wieku ma już sporo osiągnięć na koncie – od udziału w warsztatach z Bruce'em Gildenem, przez prowadzenie zajęć terapeutycznych z dziećmi, po nauczanie fotografii w szczecińskim studium. Jego prace wystawiano w Polsce, Niemczech, Portugalii, Litwie, Belgii, Bułgarii, Słowacji i Izraelu. W szczecińskiej galerii Odra Zoo (ul. Koński Kierat 16) będzie można zobaczyć jego zdjęcia uliczne – pokłosie wyprawy do Nowego Jorku. Wernisaż odbędzie się dzisiaj o godzinie 19, a wystawa potrwa do końca bieżącego miesiąca.

„Naked States” Spencera Tunicka - pokaz filmu

Bardzo aktywna krakowska grupa fotograficzna FotoBzik zaprasza na pokaz filmu „Naked States”, poświęconego dorobkowi amerykańskiego fotografa Spencera Tunicka. Tunick podróżował po USA, zatrzymując się w każdym ze stanów i zachęcając mieszkańców do wspólnego pozowania nago – bez uprzedzeń, ocen i podtekstów. W programie wieczoru projekcja filmu poświęconego temu jedynemu w swoim rodzaju projektowi oraz dyskusja. Wydarzenie odbędzie się w ARTEFAKT CAFE (ul. Dajwór 3), 20 lutego, o godzinie 18.

Tychy Press Photo

Tychy Press Photo to wystawa i konkurs poświęcony fotografii prasowej, organizowany w tyskim Teatrze Małym od 2001 roku (w tym konkurs od 2004). W konkursie biorą udział zdjęcia fotografów z całego kraju, jednak tylko te wykonane w Tychach. W tym roku laureatami zostali Ireneusz Kaźmierczak i Artur Pławski. Wystawę pokonkursową oraz przegląd fotografii gościa specjalnego, Arkadiusza Goli, można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” przy Teatrze Małym (ul. Kard. A. Hlonda 1) do 10 marca. Wstęp wolny!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)