W skrócie: pierwszy album Jacka Poremby, do Indii przez Wrocław, a do Meksyku przez Kraków

W skrócie: pierwszy album Jacka Poremby, do Indii przez Wrocław, a do Meksyku przez Kraków
Olga Drenda

13.11.2012 09:09, aktual.: 26.07.2022 20:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jacek Poremba wystawą w Warszawie świętuje wydanie pierwszego albumu, w Muzeum Ziemi rusza wystawa mikrofotografii, pojawiają się też propozycje dla zainteresowanych fotografią podróżniczą.

Jacek Poremba – 13

© Jacek Poremba
© Jacek Poremba

Leica Gallery Warszawa zaprasza na wystawę Jacka Poremby, odbywającą się z okazji wydania pierwszego autorskiego albumu tego świetnego fotografa. Mistrz polskiej fotografii portretowej wybrał swoje ulubione zdjęcia – portrety gwiazd polskiej muzyki, z których jest najbardziej znany, oraz pejzaże i bardziej osobiste portrety rodziny i przyjaciół. Wystawie towarzyszyć będą wydarzenia dodatkowe: spotkania autorskie z Jackiem Porembą, warsztaty fotograficzne oraz przegląd portfolio.

Wystawa odbędzie się w Leica Gallery w SOHO Factory (ul. Mińska 25, budynek 63) i potrwa od 25 listopada do 10 grudnia 2012.

[solr id="fotoblogia-pl-61495" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1989,w-skrocie-przeglad-fotograficznych-wydarzen-tygodnia" _mphoto="skrot-1-61495-238x168-690efa545c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2341[/block]

Mikrofascynacje w Muzeum Ziemi

© Marek Miś
© Marek Miś

Warszawskie Muzeum Ziemi zaprasza na wystawę mikrofotografii Marka Misia - „Mikrofascynacje”. Przedstawiają one mikrokryształy – substancje chemiczne czy farmaceutyczne, które na fotografii zmieniają się w fantastyczne kompozycje. Marek Miś regularnie zdobywa nagrody w międzynarodowych konkursach poświęconych mikrofotografii: Nikon Small World oraz Olympus BioScapes. Wystawę można odwiedzać od 9 do 30 listopada w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie (Al. Na Skarpie 27).

Norbert Ptak – Indyjskie transfery

Obraz

We wrocławskim Firleju odbędzie się wystawa fotografii Norberta Ptaka. Portrety ludzi, których spotkał podczas swojej podróży do Indii, fotograf zreprodukował techniką transferu polaroidowego (przeniesienie naświetlonej emulsji fotograficznej na kartkę papieru). Technika ta jest znana z tego, że często przynosi niespodziewane rezultaty - jakie, można się przekonać, odwiedzając wystawę. Prace Norberta Ptaka można oglądać do 9 grudnia w Firleju (ul. Grabiszyńska 56).

[solr id="fotoblogia-pl-61264" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/2002,fotografia-w-kinie-filmy-ktore-powinien-zobaczyc-milosnik-fotografii" _mphoto="burtynsky-61264-244x168-205e1eb2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2342[/block]

Krystian Bielatowicz w Galerii Pauza

© Krystian Bielatowicz
© Krystian Bielatowicz

Fotograf, podróżnik i archeolog Krystian Bielatowicz (współpracownik m.in. „National Geogrphic Polska” i „Dużego Formatu”) zaprezentuje w krakowskiej Galerii Pauza zdjęcia ze swoich podróży do Ameryki Środkowej, gdzie fotografował odchodzące w zapomnienie tradycje. Wystawie towarzyszy książka, „Milpa”, gromadząca fotografie z Meksyku i Gwatemali.

Wystawa potrwa od 22 listopada do 6 stycznia. Zaprasza Galeria Pauza (ul. Floriańska 18/5).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)