W skrócie: Kedmi w Łodzi, Horowitz we Wrocławiu, ale to Wiedeń jest stolicą fotografii

W skrócie: Kedmi w Łodzi, Horowitz we Wrocławiu, ale to Wiedeń jest stolicą fotografii

W skrócie: Kedmi w Łodzi, Horowitz we Wrocławiu, ale to Wiedeń jest stolicą fotografii
Olga Drenda
07.11.2012 11:38, aktualizacja: 26.07.2022 20:24

Podpowiadamy, gdzie wybrać się na wystawę, spotkanie, warsztaty... W tym tygodniu: mistrz fotografii mody Ron Kedmi w Łodzi, wystawa Ryszarda Horowitza oraz Wildlife Photographer of the Year we Wrocławiu, a także rzut oka na aktualne wystawy w Wiedniu - w końcu trwa Europejski Miesiąc Fotografii.

Ron Kedmi w Łodzi

Łódzkie Muzeum Kinematografii zaprasza na wystawę „Cover-Uncover” Rona Kedmiego w ramach festiwalu FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Izraelski fotograf i reżyser pracował m.in. dla „Elle”, „Vogue”, marek L'Oreal czy Mango oraz innych gigantów świata mody i urody. Przed jego obiektywem stawały Claudia Schiffer, Naomi Campbell czy Bar Refaeli. Choć Kedmi to cenione nazwisko w fotografii komercyjnej, prace, które można zobaczyć w Łodzi, należą do autorskiej, artystycznej części jego dorobku.

Wystawa trwa do 25 listopada.

Ryszard Horowitz i Wildlife Photographer of the Year 2011 we Wrocławiu

W Muzeum Miejskim Wrocławia (w Starym Ratuszu) trwa wystawa Ryszarda Horowitza, pochodzącego z Polski, a pracującego w USA artysty, który zrewolucjonizował fotografię reklamową. Horowitz w latach 60. wprowadził do reklamy element fantastyki i surrealizmu w duchu Salvadora Dalego. I choć dzisiaj, w erze zaawansowanych programów graficznych, kompozycje w takim stylu otaczają nas na co dzień, w swoim czasie prace Horowitza wywróciły myślenie o fotografii i grafice.

Wystawa trwa do 18 listopada.

© Mateusz Piesiak
© Mateusz Piesiak

Od 8 listopada (najbliższy czwartek) będzie można odwiedzić za jednym zamachem drugą wystawę w Starym Ratuszu, która z pewnością również będzie hitem. Wildlife Photographer of the Year 2011 gromadzi 108 zdjęć nagrodzonych w konkursie. Wildlife Photographer of the Year to wydarzenie z tradycją – konkurs organizowany jest od 1964 roku przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie, a wystawa laureatów jest prezentowana w licznych krajach świata. W tym roku w gronie zwycięzców znalazł się młody polski fotograf, Mateusz Piesiak.

Wystawa trwa do 29 listopada.

„Eyes On” - Miesiąc Fotografii w Wiedniu

Z ciekawych wystaw za granicą polecam wydarzenia w ramach programu festiwalu „Eyes On”, powiązanego z trwającym właśnie w kilku miastach (Berlin, Bratysława, Wiedeń i in.) Europejskim Miesiącem Fotografii. Pisaliśmy już obszernie o tym wielkim święcie fotografii w Berlinie, jednak warto przyjrzeć się również temu, co dzieje się w Wiedniu.

Wystaw odbywa się mnóstwo, wystarczy spojrzeć na stronę festiwalu. Kilka propozycji to „Photo Booth Art” - przegląd kreatywnych sposobów wykorzystania budki fotograficznej (m.in. Andy Warhol, Richard Avedon), wystawa Rankina – fotografa, który przekonuje, że fotografia mody może być zabawna, a także: Jane O'Neal, André Kertésza, Billa Brandta...

Europejski Miesiąc Fotografii w Wiedniu trwa do 30 listopada.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)