W skrócie: Tomasz Lazar we Wrocławiu, nauka fotografii według Langforda, co noszą warszawiacy

W skrócie: Tomasz Lazar we Wrocławiu, nauka fotografii według Langforda, co noszą warszawiacy
Olga Drenda

11.12.2012 16:44, aktual.: 26.07.2022 20:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Warszawie będzie można wpaść na premierę książki połączoną z warsztatami w ciemni, a także podejrzeć współczesną Warszawę okiem adeptów street photo. We wrocławskich Tajnych Kompletach pojawi się Tomasz Lazar, fotograf, dla którego mijający rok obfitował w wyjątkowe sukcesy.

© Tomasz Lazar
© Tomasz Lazar

Wrocławska księgarnia Tajne Komplety (ul. Przejście Garncarskie 2) zaprasza w najbliższy piątek, 14 grudnia, na spotkanie autorskie z Tomaszem Lazarem. Fotograf może zaliczyć mijający rok do wyjątkowo udanych – otrzymał II nagrodę World Press Photo w kategorii Ludzie i Wydarzenia, triumfował również w konkursach BZ WBK Press Photo oraz Grand Press Photo. We Wrocławiu opowie o swoich dotychczasowych oraz planowanych projektach. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.

Fotografia według Langforda dla fotografów, czyli jak opanować tę sztukę

W poniedziałek, 17 grudnia, odbędzie się premiera książki "Fotografia według Langforda dla fotografów, czyli jak opanować tę sztukę" (wyd. Wydawnictwo Wojciech Marzec). To druga książka z cyklu „Fotografia według Langforda” - wyczerpującego kompendium wiedzy o fotografii na różnych poziomach zaawansowania. Spotkanie w Kępa Cafe (ul. Finlandzka 12a) poprowadzi Mariusz Gałązka. W programie przewidziano nie tylko prezentację książki i dyskusje, ale również ćwiczenia praktyczne w ciemni. Początek spotkania o godzinie 18.

Co nosi Warszawa?

17 grudnia w Starej Galerii ZPAF (pl. Zamkowy 8) odbędzie się wernisaż wystawy „Co warszawiacy noszą”, podsumowującej trzymiesięczne warsztaty street photo zorganizowane przez Okręg Warszawski ZPAF. Pod przewodnictwem m.in. Stanisława Fitaka, Jagny Olejnikowskiej i Andrzeja Zygmuntowicza adepci fotografowali napotkanych na ulicach Warszawy przechodniów. Z ich prac wybrano 65 najlepszych, które można oglądać do końca bieżącego roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)