Wacom Color Manager - urządzenie do łatwej kalibracji tabletów graficznych z monitorami

Wacom Color Manager - urządzenie do łatwej kalibracji tabletów graficznych z monitorami

Wacom Color Manager
Wacom Color Manager
Marcin Falana
02.12.2015 15:43, aktualizacja: 26.07.2022 19:24

Wszyscy użytkownicy tabletów Wacom Cintiq powinni przyjrzeć się bliżej nowemu urządzeniu, które zaprezentował Wacom. Color Manager umożliwia łatwą kalibrację tabletów z ekranem ale także innych ekranów LCD i LED.

Wacom Color Manager to nowe urządzenie firmy Wacom do kalibracji kolorystycznej, dedykowane do tabletów Wacom Cintiq, ale nie tylko. Color Manager składa się dwóch elementów stworzonych we współpracy z firmą X-Rite: kolorymetru oraz oprogramowania profilującego.

Kalibrator Wacom Color Manager, który odczytuje z ekranu informacje o kolorach, oraz oprogramowanie profilujące współpracują ze sobą w dwóch trybach – podstawowym lub zaawansowanym.

Obraz

Tryb podstawowy, który nie wymaga jakiejkolwiek wiedzy na temat zarządzania barwą, automatycznie określa profil kolorystyczny urządzenia. Tryb zaawansowany umożliwia z kolei kontrolę nad wszystkimi aspektami związanymi z balansem kolorów, takimi jak luminancja, punkt bieli, kontrast czy gamma.

Użytkownicy mogą zapisywać, przenosić i ponownie wykorzystywać ustawienia, dzięki czemu zachowają zgodność kolorów na wielu ekranach.

Wacom Color Manager
Wacom Color Manager

Wacom Color Manager gwarantuje dodatkowe korzyści dla użytkowników najbardziej zaawansowanego ekranu Cintiq 27QHD, ale został zaprojektowany tak, aby umożliwiać kalibrację pozostałych ekranów Cintiq, a także innych ekranów LCD, LED i innych wyświetlaczy o szerokiej przestrzeni barw.

Wacom Color Manager jest już dostępny w sklepie internetowym Wacoma w cenie 819 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)