Wacom One: najtańszy ekran piórkowy będzie kosztował ok. 1500 zł

Wacom One: najtańszy ekran piórkowy będzie kosztował ok. 1500 zł

Wacom One: najtańszy ekran piórkowy będzie kosztował ok. 1500 zł
Marcin Watemborski
17.01.2020 08:20, aktualizacja: 17.01.2020 09:20

Większość fotografów używa do retuszu tabletów Wacoma i odpuszcza sobie ekrany – często ze względu na ich cenę lub parametry. To narzędzie jednak przydaje się przy retuszu lub przy tworzeniu artystycznych grafik. Firma pokazała model Wacom One, który z powodzeniem może przypaść do gustu wielu początkującym twórcom.

Wacom One jest ekranem piórkowym o przekątnej 13,3” i rozdzielczości 1920x1080 pikseli. To urządzenie ma PPI na poziomie 166 punktów i pokrywa 72 proc. kolorów NTSC (CIE 1931). Kąt widzenia wynosi 170 stopni i zachowuje około 80 proc. swojej widoczności. Te parametry nie są zachwycające, ale wszystko zależy od tego, nad czym pracujemy. W takiej cenie nie możemy spodziewać się parametrów ekranów pokroju Wacom Cintiq.

Wacom One ma składany stojak i uchwyt na piórko przymocowany do obudowy. W tym budżetowym rozwiązaniu nie znajdziemy piórka Wacom Pro Pen, a tańsze (również indukcyjne) piórko Wacom One Pen. Obsługuje ono 4096 poziomów nacisku. Jeśli jednak chcecie używać innego piórka – nie ma problemu. Wacom One będzie obsługiwał wiele urządzeń, w tym: Staedtler Noris, Lamy EMR oraz Samsyng Tab S Pen. W przyszłości mają być dodane kolejne piórka.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Urządzenie jest kompatybilne z Makami oraz Windowsem. Wacom One będzie również współpracowało z urządzeniami z systemem Android. Cena ekranu została ustalona na 399,95 dolarów w USA, wiec nieco więcej niż 1500 złotych. Czy to urządzenie sprawdzi się w pracy retuszera – być może, jeśli jest on początkującym twórcą i jeszcze nie ma profesjonalnego tabletu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)