Walczyły z pandemią COVID-19. Mattel postanowił uhonorować je własnymi lalkami Barbie

Walczyły z pandemią COVID-19. Mattel postanowił uhonorować je własnymi lalkami Barbie

Lalki Barbie stworzone na wzór bohaterek walczących z koronawirusem
Lalki Barbie stworzone na wzór bohaterek walczących z koronawirusem
Źródło zdjęć: © Mattel
Karolina Kowasz
06.08.2021 16:16, aktualizacja: 26.07.2022 14:24

Jedna z najpopularniejszych firm zabawkarskich Mattel podjęła decyzję o uhonorowaniu pracy sześciu kobiet, które swoją pracę poświęciły walce z pandemią Covid-19. Właściciel marki Barbie zadecydował, że każda z nich otrzyma własną lalkę, wyglądającą jak ona sama.

Jak donosi BoredPanda, aby nagłośnić na świecie osiągnięcia tych sześciu kobiet, firma zaprojektowała i stworzyła sześć jedynych w swoim rodzaju lalek Barbie. Firma zadecydowała o stworzeniu ich na wzór kobiet, które poświęciły się walce z COVID-19 w różnych częściach

Lalki odwzorujące bohaterki

Sześć stworzonych lalek wzorowano na paniach: Audrey Cruz (lekarz z USA), Jaqueline Góes de Jesus (część zespołu pracującego nad odmianą SARS-CoV-2 w Ameryce Łacińskiej), Kirby White (lekarz z Australii), Sarah Gilbert (profesor wakcynologii z Wielkiej Brytanii), Chika Stacy Oriuwa (kanadyjska rezydentka psychiatrii) i Amy O'Sullivan (weteranka z USA)

Audrey Cruz
Audrey Cruz© Mattel
Sarah Gilbert
Sarah Gilbert© Mattel

Nie da się ukryć, że jest to świetny ruch wizerunkowy ze strony firmy. Abstrahując od kwestii reklamowych, Mattel nie tylko docenił wkład kobiet w naukę na całym świecie, ale także pokazał dziewczynkom, które są fankami Barbie, że pewnego dnia to one mogą stać się pierwowzorem dla swojej ukochanej zabawki.

Jaqueline Góes de Jesus
Jaqueline Góes de Jesus© Mattel
Chika Stacy Oriuwa
Chika Stacy Oriuwa© Mattel

Wzruszające reakcje

Jedna z kobiet, która otrzymała swoją lalkę Barbie postanowiła podzielić się swoją radością na koncie na Instagramie. Audrey Cruz przekazała, że jest niesamowicie zaszczycona, że stała się wzorem Barbie w ramach program dziękującego osobom zajmującym się walką z koronawirusem.

Kirby White
Kirby White© Mattel
Amy O'Sullivan
Amy O'Sullivan© Mattel

Zdjęcia kobiet trzymające swoje własne lalki Barbie obiegły już internet. Nie da się ukryć, że firmie udało się idealnie uchwycić podobieństwo wybranych przez Mattel bohaterek, co doskonale widać na powyższych zdjęciach. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie ostatnia akcja tego rodzaju ze strony właścicieli marki Barbie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)