Walk&Talk – pierwszy spacer fotografów ulicznych

Walk&Talk – pierwszy spacer fotografów ulicznych

Walk&Talk – pierwszy spacer fotografów ulicznych
Street Photo Poland
24.04.2019 09:39, aktualizacja: 26.07.2022 15:50

Zbliża się kolejna inicjatywa dla fotografów ulicznych! Street Photo Poland rozpoczyna zbieranie zapisów na fotospacer z Anią Kłosek i Tymonem Markowskim, który odbędzie się 11 maja w Warszawie.

  • Na początku kwietnia zorganizowaliśmy spotkanie z cyklu StreetMeet, poświęcone fotografii ulicznej w Brazylii. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, a spotkanie pokazało, że ludzie chcą słuchać o fotografii ulicznej. Teraz chcemy pójść o krok dalej, stąd pomysł na wspólne spacery – mówi założyciel Street Photo Poland, Tymon Markowski.

Nazwa Walk&Talk ma oddawać sedno spaceru. Ideą jest sprowokowanie fotografów ulicznych do szukania inspiracji na warszawskich ulicach, dając okazję do wspólnego fotografowania i rozmów na temat fotografii ulicznej. Uczestnicy spaceru spędzą kilka godzin w centrum miasta, a następnie udadzą się do Służewskiego Domu Kultury, by wraz z prowadzącymi przejrzeć i omówić wykonane zdjęcia.

  • Fotospacer to idealna okazja do podzielenia się doświadczeniem i zgromadzonymi spostrzeżeniami o tym, jak fotografować w przestrzeni miejskiej. Porozmawiamy o wychodzeniu poza swoją strefę komfortu, o sposobach zbliżania się do bohatera. Każdy ma swoje sprawdzone metody jak sprawić, aby jego zdjęcia oddawały ducha ulicy - mówi współprowadząca Ania Kłosek z kolektywu Un-Posed oraz Burn My Eye.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 11 maja o godzinie 13:00. Uczestnictwo jest darmowe, a liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenie zawierające imię nazwisko oraz link do swoich zdjęć prosimy wysłać pod adres mailowy streetphotopoland@gmail.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)