Walka między pytonem, ratelem i szakalami. Dość niespotykane zjawisko na zdjęciach

Walka między pytonem, ratelem i szakalami. Dość niespotykane zjawisko na zdjęciach

Walka między pytonem, ratelem i szakalami. Dość niespotykane zjawisko na zdjęciach
Źródło zdjęć: © © Roselyne Kerjosse / Crater News / FORUM
Marcin Watemborski
10.12.2019 08:32, aktualizacja: 26.07.2022 15:05

Świat zwierząt bywa nieprzewidywalny. W tym królestwie panują kompletnie inne zasady, co doskonale widać na zdjęciach Roselyne Kerjosse. Fotografka ujęła niecodzienną walkę, w którą zaangażowani byli przedstawiciele aż 3 gatunków: ratel, szakal i pyton.

Sytuacja, którą widzicie zaczęła się od walki między ratlem, a pytonem na łonie piękna natury. Nagle do zajścia włączyły się szakale. Turyści, którzy obserwowali zdarzenie nie mogli wyjść z osłupienia, bo takie akcje nie dzieją się nazbyt często.

Walkę zaobserwowali turyści podczas objazdowego safari w parku Chobe, w Botswanie. Jedną z nich była Roselyne Kerjosse, która ujęła całe zajście na zdjęciach. Głodny pyton chciał upolować ratla, pewnie wystarczyłby mu na dobre kilka tygodni, ale zwierzę się nie poddawało. 60-latka była zaskoczona tym, co zobaczyła kilka sekund później. Znikąd pojawiły się 2 szakale, ciekawe całego zamieszania. Żeby było zabawniej – dołączyły się do awantury.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Gdy sytuacja była już praktycznie przesądzona, a rateltkwił w śmiertelnym uścisku pytona, szakale zainterweniowały. To był zdecydowanie szczęśliwy dzień dla ratla, który uszedł z życiem. Oczywiście nie został dłużny pytonowi i zemścił się na nim boleśnie. National Geographic mogłoby pozazdrościć tych zdjęć dzikiej przyrody z całą pewnością.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)