Dramatyczna walka osy z tarantulą uchwycona na zdjęciach

Dramatyczna walka osy z tarantulą uchwycona na zdjęciach
Źródło zdjęć: © © Lior Kestenberg / [Instagram](https://www.instagram.com/space_invaders_macro/)
Monika Homan

20.07.2018 14:06, aktual.: 22.07.2018 18:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lior Kestenberg uchwycił na zdjęciach walkę tarantuli ze swoim największym wrogiem - nastecznikiem tarantulowatym. Pająk był bez szans!

Nastecznikowate to rodzina owadów przypominających osy, które polują na pająki. Zdjęcia jednej takiej "osy" w akcji zrobił Lior Kastenberg, który jest jest makro-fotografem i uwielbia robić zdjęcia owadów. Jego nieco przerażająca modelka to odmiana, która szczególnie chętnie poluje na... tarantule.

Natknął się na nią podczas 4-dniowej wyprawy w Izraelu. Sfotografowany owad to nastecznik tarantulowaty - z angielskiego Tarantula Hawk (z ang." hawk" znaczy "jastrząb"), co jasno wskazuje no to, które stworzenie jest tutaj prawdziwym drapieżnikiem.

Użądlenie tego owada jest określane jako drugie najbardziej bolesne wśród wszystkich owadów na świecie. Pierwsze miejsce na tej sadystycznej liście zajmuje paraponera clavata czyli "bullet ant" - mrówka z Ameryki Południowej.

Dla tarantuli ukąszenie nastecznika zwykle kończy się szybkim paraliżem i śmiercią. Tak też było w przypadku tego starcia. Lior Kastenberg nie miał wiele czasu na wyciągnięcie sprzętu i sfotografowanie sceny, jednak udało mu się. Dla niego, jako fotografa makro i owadziego entuzjasty, z pewnością było to duże wydarzenie.

Ja, widząc taka scenę, pewnie uciekłabym gdzie pieprz rośnie, zastanawiając się, czy szybciej uciekam przed tarantulą, czy przed nastecznikiem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)