Warsaw on Air – już niedługo wernisaż wystawy fotografii lotniczych Macieja Margasa

Warsaw on Air – już niedługo wernisaż wystawy fotografii lotniczych Macieja Margasa
Źródło zdjęć: © © Maciej Margas / [maciejmargas.pl](http://maciejmargas.pl)
Marcin Watemborski

02.11.2015 12:20, aktual.: 26.07.2022 19:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projekt Macieja Margasa dotyczy Warszawy widzianej z lotu ptaka. Fotograf odbył dwa loty nad stolicą fotografując ją o różnych porach dnia, by uchwycić jej pełne piękno.

Margas podjął się zrealizowania projektu dotyczącego fotografii lotniczej – impulsem dla jego działań był brak dobrych jakościowo nocnych zdjęć Warszawy. Środki na realizację fotograf pozyskał przy pomocy sponsorów oraz akcji crowfundingowej, dzięki czemu udało mu się zebrać ponad 16 tysięcy złotych.

WARSAW 24H timelapse by Maciej Margas | Warszawa 24H - POLAND ON AIR

Jak to bywa przy dużych projektach i tutaj nie obeszło się bez problemów – Margas musiał zdobyć zezwolenie na przelot śmigłowcem. W tym celu konieczne było uzyskanie zgody od Biura Ochrony Rządu, Biura Zarządzania Kryzysowego oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Właściwe loty śmigłowcem, były poprzedzone próbnymi przelotami awionetką.

Obraz
© © Maciej Margas / [url=http://maciejmargas.plmaciejmargas.pl[/url]

Kiedy już udało się zdobyć wszystkie potrzebne zgody i zaświadczenia fotograf przystąpił do realizacji projektu. 2. października 2015 roku odbył dwa loty śmigłowcem, które łącznie trwały 3 godziny. Pierwszy z nich rozpoczął się o 12:30, drugi o 18:30.

Warszawa z Lotu Ptaka - film 360 ze śmigłowca | 4K | Maciej Margas

Zwieńczeniem starań Margasa jest wystawa fotograficzna, która odbędzie się 20.11.2015 roku na 35. piętrze Warsaw Trade Tower. Fotograf zaprezentuje tam 30 prac w formacie 100x70 cm. Fotoblogia.pl objęła to wydarzenie swoim patronatem medialnym. Galerię zdjęć wykonanych przez Macieja Margasa nad Warszawą możecie obejrzeć w naszej galerii:

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu: www.warsawonair.com.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)