Warszawa. Awaria oczyszczalni. "Zrzut ścieków widoczny jest na zdjęciach satelitarnych"

Warszawa. Awaria oczyszczalni. "Zrzut ścieków widoczny jest na zdjęciach satelitarnych"

Warszawa. Awaria oczyszczalni. "Zrzut ścieków widoczny jest na zdjęciach satelitarnych"
Źródło zdjęć: © Google Maps
Justyna Kocur-Czarny
29.08.2019 08:52, aktualizacja: 26.07.2022 15:39

W wyniku awarii oczyszczalni ścieków Czajka do Wisły trafiły nieczystości. Jak twierdzi na Twitterze Kamil Onoszko, efekt jest widoczny nawet z satelity.

Do Wisły w każdej sekundzie trafia nawet 3 000 litrów ścieków. Do akcji zaangażowano Wojsko Polskie, a kolejne miasta szykują się do walki z tą katastrofą ekologiczną.

Awaria miała miejsce we wtorek (27.08.2019 r.) nad ranem. Wyciek nastąpił z uszkodzonego kolektora. Zagrożone są nie tylko zwierzęta żyjące w Wiśle, ale także ludzie. Wzmożono kontrole wody pitnej w miastach na trasie rzeki.

Ilość ścieków, która przedostała się do rzeki jest tak duża, że widać je już na zdjęciach satelitarnych. Tak twierdzi Kamil Onoszko, specjalista Służby Leśnej, w swoim wpisie na Twitterze.

Na przygotowanych przez siebie zrzutach ekranu, Onoszko zestawił zdjęcia z dwóch dni. Po lewej widok z 26 sierpnia, po prawej z 28 sierpnia. Zaznaczony w prawym dolnym rogu obrys ma wskazywać na "trasę" wycieku. Zdjęcia zostały wykonane przez satelitę Sentinel-2.

To wydarzenie traktowane jest w kategorii katastrofy ekologicznej, której skutki mogą ciągnąć się tygodniami. Do rozwiązania sytuacji powołano specjalny sztab kryzysowy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)