Warszawskie twarze poszukiwane, czyli Portrety Uliczne Nieznajomych

Warszawskie twarze poszukiwane, czyli Portrety Uliczne Nieznajomych

fot. Dariusz Majgier
fot. Dariusz Majgier
Jacek Siwko
14.04.2011 07:10, aktualizacja: 14.04.2011 09:10

Spacerując ulicami Warszawy, trzeba mieć się na baczności. Tu i tam grasuje pasjonat portrecista, który realizuje swój projekt "Portrety Uliczne Nieznajomych". Bez obaw, nie zrobi Wam zdjęcia z ukrycia niczym paparazzi. Jeśli zaintrygujecie go swoim wyglądem, z pewnością podejdzie do i zapyta, czy może zrobić Wam portret.

Projekt warszawskiego fotografa Dariusza Majgiera Portrety Uliczne Nieznajomych to unikalny zbiór fotografii o charakterze dokumentalnym, którego znaczenie będziemy w stanie w pełni docenić dopiero po jakimś czasie. Powstająca na ulicach kolekcja będzie bowiem szansą dla przyszłych pokoleń, aby przyjrzeć się między innymi, jak wyglądała moda na początku XXI wieku w naszej stolicy, oraz prześledzić różnorodność urody przechodniów, których wyłuskał z tłumu Dariusz Majgier.

Dariusz Majgier
Dariusz Majgier

Celowo użyłem słowa "wyłuskać", ponieważ przeglądając galerię zdjęć na stronie projekt, miałem się wrażenie, że całość powstaje według pewnego klucza i żadna z przedstawionych osób nie znalazła się w niej przez przypadek.

Portretowanie na ulicach wciąga. Tu role odwracają się i to nie klienci wynajmują mnie, lecz ja mam przywilej wybrania osób, które szczególnie zwracają moją uwagę i pozwolą się uwiecznić. To niesamowita sprawa. Drogi dwóch obcych sobie osób przecinają się na ten jeden moment. Przez chwilę współpracujemy, a potem wracamy do własnego życia. Ale na zawsze pozostaje ślad naszego spotkania - portret, wspólne dzieło, emocje, które już nigdy się nie powtórzą...
fot. Dariusz Majgier
fot. Dariusz Majgier

A może ktoś z naszych czytelników miał przyjemność pozowania do zdjęć pana Dariusza? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach, chętnie się dowiemy, jak wyglądacie:)

Źródło: MAJGIER.PL

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)