Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016]

Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [październik 2016]
Źródło zdjęć: © © Artur Nyk
Studio Huśtawka

03.10.2016 09:05, aktual.: 26.07.2022 18:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cześć! Poniżej przedstawiamy Wam nasz październikowy harmonogram szkoleń. Staraliśmy się dostosować go do Waszych oczekiwań. Jest w nim sporo ciekawych pozycji i wierzymy, że każdy, nawet najbardziej wymagający, znajdzie warsztaty, które go zainteresują.

2 października ponownie zawita u nas Konrad Grymin, który poprowadzi warsztaty Lightroom i photoshop bez tajemnic! poświęcone podstawowym aspektom powyższych programów. Konrad jest fotografem oraz retuszerem, a szkolenie jest idealną propozycją dla wszystkich zaczynających swoją przygodę z profesjonalną postprodukcją. Warsztaty są typowo praktyczne – uczestnicy pracują razem z Prowadzącym, który objaśnia krok po kroku wszystkie dokonywane przez siebie zmiany.

Obraz
© © Konrad Grymin

8 października zapraszamy na warsztaty, których tematem jest fotografia architektury. Z tą trudną, a zarazem piękną tematyką zmierzycie się pod okiem fotografa z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, Bernardem Białoruckim, który na co dzień zajmuje się zawodowo fotografią tego typu.

Obraz
© © Bernard Białorucki

8 października organizujemy także warsztaty fotografii nocnej. To nasza kolejna propozycja skierowana do pasjonatów fotografii chcących poszerzyć swoje umiejętności w tym właśnie kierunku. Fotografowanie nocą ma kilka istotnych zalet, o których powiemy Wam na warsztatach. Wy z kolei wykorzystacie tę wiedzę podczas robienia zdjęć To wszystko po zmroku, w niewielkiej grupie, kiedy to odwiedzimy kilka ciekawych miejsc na terenie Warszawy ☺. Na warsztatach będziemy używać głównie światła błyskowego.

Obraz
© © Konrad Grymin

9 października, to dzień poświęcony na fotografię wnętrz. Na szkoleniu poruszymy wszystkie najważniejsze aspekty związane z fotografowaniem tego typu przestrzeni. Dajemy Wam możliwość kompleksowej i praktycznej nauki pod okiem fotografa z wieloletnim doświadczeniem, również Bernarda Białoruckiego. Będziemy zajmować się tym tematem pod kątem pracy zawodowej oraz, jak wykorzystać taką fotografię w innych dziedzinach.

Obraz
© © Bernard Białorucki

15 października warsztaty poprowadzi znany również z publikowania na Fotoblogii Artur Nyk. Tematem będzie to, co Artur lubi chyba najbardziej – fotografia motoryzacyjna. Podczas szkolenia dowiecie się, jak wykorzystać kreatywność i wiedzę tak, aby nie mając do dyspozycji ogromnego budżetu, stworzyć profesjonalne zdjęcia, które zadowolą oko nie tylko fotografa, ale również wymagającego klienta. Zdjęcia w industrialnym plenerze. Do dyspozycji będziecie oczywiście mieli piękne auta udostępnione przez BMW Bavaria Motors ☺.

Obraz
© © Artur Nyk

15-16 października weźmiemy na warsztat tematykę fotografii sensualnej i aktu. Żeby było ciekawiej, nie tylko damskiego, ale również męskiego. Tak więc nowością jest praca nad fotografią aktową męską oraz duży nacisk na fotografowanie par w zmysłowej estetyce. Do zagadnienia podejdziemy kompleksowo, od doboru i przygotowania modeli, po ustalenie klimatu, dobranie sprzętu, światła, dodatków i oczywiście odpowiednie kadrowanie. Warsztaty poprowadzi Albert Finch.

Jego styl charakteryzuje się subtelnością i delikatnością. Kadry są naturalne, sprawiają wrażenie, jakby zrobione przypadkiem… Ponadto Albert niesamowicie operuje światłocieniem, co w połączeniu z zaplanowaną emocjonalnością i ekspresją modeli oraz modelek, daje niesamowity efekt.

Obraz
© © Albert Finch

16 października, to fotografia biznesowa. W roli Prowadzącego Marcin Mizerski, który miał szczęście współpracować z najlepszymi dyrektorami artystycznymi i fotoedytorami pism biznesowych w złotych czasach prasy drukowanej. Ponad 10 lat pracy dla polskiej edycji Forbesa, Manager Magazine, Harvard Business Review, Bloomberg Businessweek. Na warsztatach nauczy Was, jak przeprowadzić portretową sesję fotograficzną idealnie dopasowaną do potrzeb wizerunkowych klienta.

W trakcie warsztatów zdobędziecie praktyczną wiedzę i umiejętności na temat:

– zrozumienia podstawowych dla organizacji klienta wartości – które mają być zaakcentowane w portrecie;

– wykorzystania znaczenia postawy, gestów i mowy ciała, roli dresscodu dla efektów wizerunkowych;

– doboru planów i oświetlenia w tym typie fotografii;

– wyboru materiału do postprodukcji.

Obraz
© © Marcin Mizerski

Jeżeli chcesz się nauczyć fotografii krajobrazowej, albo marzy Ci się wspaniała podróż fotograficzna, to zapraszamy na nasze nietuzinkowe warsztaty z fotografii krajobrazowej do pięknej i malowniczej Toskanii. Usytuowana w sercu Włoch kraina jest prawdziwym rajem dla fotografów. Gdzie nie spojrzysz, zawsze znajdziesz coś interesującego do uwiecznienia swoim aparatem. Idealnie widać to na pracach naszego prowadzącego, Jarka Pawlaka, dla którego Toskania od dłuższego już czasu stanowi dom, którego nie zamierza opuszczać … Warsztaty odbędą się 16-22 października.

Obraz
© © Jarek Pawlak

22-23 października zapraszamy na podstawy filmowania i postprodukcji wideo. Prowadzącym jest Amadeusz Andrzejewski, który administruje największym polskim portalem i forum o sprzęcie filmowym videodslr.pl. Jako reżyser ma w dorobku, oprócz etiud, trzy krótkometrażowe filmy fabularne – Pro Morte, Bal Utracony i Ziemianka. Jako montażysta pracował m.in. przy pełnometrażowym filmie pt. Git (reż. Kamil Szymański). Na warsztatach przekaże Wam wiedzę, jak podczas filmowania wyciągnąć maksimum możliwości z posiadanego sprzętu, a także, jak nagrany materiał efektywnie zmontować oraz poddać dalszej postprodukcji.

Obraz
© © Amadeusz Andrzejewski

24 października wspólnie z naszą prowadząca, Anną Podsiedlik, zapraszamy Was na warsztaty, na których nauczymy Was patrzeć na fotografię ciążową w nieszablonowy sposób. Na początku niezbędna teoria, później zdjęcia w malowniczym plenerze, na koniec retusz.

Obraz
© © Anna Podsiedlik

28 października mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na pierwsze w kraju warsztaty z obróbki zdjęć dziecięcych zIwoną Podlasińską. W bajkowych kadrach Iwony kluczową rolę odgrywają światło, kompozycja oraz umiejętnie przeprowadzona postprodukcja. Na tym elemencie skupimy się na naszych warsztatach. Przećwiczymy cały proces edycji zdjęcia. Iwona podzieli się w Wami swoim warsztatem i zdradzi sekrety powstawania magicznych obrazów dzieciństwa. Pokaże, krok po kroku, na co zwracać uwagę, aby Wasze zdjęcia również miały w sobie to „coś“.

Obraz
© © Iwona Podlasińska

W ostatni weekend miesiąca, 29-30 października, polecamy warsztaty z fotografii produktowej z Olkiem Iwaszkiewiczem. Warsztaty odbędą się w profesjonalnie wyposażonym atelier naszego Prowadzącego. Olek współpracuje z wieloma agencjami reklamowymi, a jego zdjęcia pojawiają się m.in. w Elle Decor, Dom i Wnętrze, Architektura, Twój Styl. Był wykładowcą w Europejskiej Akademii Fotografii, Akademii Fotografii, obecnie jest związany z Warszawską Szkołą Fotografii i Grafiki Projektowej. Jest jednym z najbardziej cenionych fotografów „reklamy produktowej” w Polsce.

W planie szkolenia fotografowania:

  1. Szkła
  1. Metalu
  1. Porcelany
  1. Kompozycji z wykorzystaniem kosmetyków
  1. Zdjęcia splash
  1. Kompozycji przestrzennej
Obraz
© © Olek Iwaszkiewicz

Partnerem naszych warsztatów jest niezastąpiona Fotoblogia.pl

Niech światło i kreatywność będą z Wami ☺ !

Pozdrawiamy

Studio Huśtawka

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)