Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [sierpień - wrzesień 2016]

Warsztaty fotograficzne w Studio Huśtawka [sierpień - wrzesień 2016]
Studio Huśtawka

24.07.2016 16:05, aktual.: 26.07.2022 18:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cześć ☺ Poniżej przedstawiamy Wam nasz najbliższy, dwumiesięczny harmonogram szkoleń. Staraliśmy się dostosować do Waszych oczekiwań. Jest w nim sporo ciekawych pozycji i wierzymy, że każdy, nawet najbardziej wymagający, znajdzie warsztaty, które go zainteresują. Lektura nie jest długa, rzućcie okiem ☺

Warsztatowy miesiąc zaczynamy 8-9 sierpnia. Będzie to czas poświęcony w naszym studio na tematykę wideo. Warsztaty Jak kreatywnie nakręcić i zmontować ślub? poprowadzi dla Was Paweł Sawicki - właściciel Picturemotion.pl specjalizującego się w reportażach ślubnych, w którym wraz z przyjaciółmi pokazuje emocje towarzyszące młodym ludziom w tym wyjątkowym dniu. Warsztaty pokrywają wiele zagadnień związanych zarówno z nagrywaniem materiału, jak i jego postprodukcji. Są świetną okazją do zdobycia gruntownej wiedzy w tym temacie.

Obraz
© © Paweł Sawicki

25-28 sierpnia zapraszamy Was na warsztaty fotografii krajobrazowej (górskiej) z Pawłem Uchorczakiem do Czesko-Saskiej Szwajcarii - magicznej, górskiej krainy na pograniczu Niemiecko-Czeskim. Poza nauką robienia zdjęć w planie jest również intensywny kurs retuszu zdjęć. Na szczęście miejsce jest jeszcze mało znane wśród rodzimych fotografów, dlatego też macie świetną okazję na uchwycenie niepowtarzalnych kadrów, którymi może się pochwalić niewiele osób :)

Obraz
© © Paweł Uchorczak

10 września będziemy gościć Arcadiusa Mauritza, który poprowadzi warsztaty Portret. Siła Prostoty. MAN Edition. To już kolejna edycja cieszących się niezwykłym zainteresowaniem warsztatów z Arcadiusem. Podczas spotkania każdy z Uczestników będzie miał możliwość zapoznania się z elementami, których umiejętne połączenie jest podstawą do osiągnięcia zamierzonego celu – w naszym przypadku będzie to stworzenie portretu, który zapadnie odbiorcy głęboko w pamięć. Arcadius nauczy Was, jak w prosty i harmonijny sposób utrwalić ludzkie emocje… Uświadomi Wam, czego unikać, na co poświęcić odrobinę więcej uwagi. A to wszystko po to, aby Wasze fotografie miały zdecydowanie większą szansę na wyróżnienie się z potoku zdjęć zalewających naszą rzeczywistość. Czekamy na Was :)

Obraz
© © Arcadius Mauritz

11 września to nasza kolejna edycja cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów oświetlenia studyjnego w praktyce zatytułowanego "Oświeć się!" w wykonaniu młodego i utalentowanego Mariusza Tokajuka. Nauczymy Cię, jak w świadomy sposób posługiwać się światłem błyskowym, tak abyś uzyskał zamierzony efekt. Poznasz na nim tajniki fotografii studyjnej, pod okiem doświadczonego fotografa zdobędziesz wiedzę niezbędną do rozbudowania swojego portfolio. Ponadto będziesz mieć okazję do współpracowania z profesjonalną ekipą (modelka, wizażystka). Na warsztatach nie będzie przygotowanych setów światła, uczestnicy będą je budować wspólnie z prowadzącym, tak, aby po zakończonym kursie byli doskonale przygotowani do samodzielnej pracy w studio. Oferujemy Ci możliwość przyspieszenia swojego rozwoju jako fotografa m.in. w modzie, portrecie czy też reklamie.

Obraz
© © Mariusz Tokajuk

17 września zapraszamy na warsztaty z fotografii dziecięcej w plenerze z Adamem Wawrzyniakiem (fotoadamix). W świecie fotograficznym Adam ceniony jest za niezwykle bogate i różnorodne portfolio fotografii dziecięcej. Wieloletnie doświadczenie i własne pociechy sprawiają, że bez problemu nawiązuje kontakt z dziećmi, potrafi znaleźć z nimi wspólny język. Dzięki temu tworzy niesamowite ujęcia . Stwarza im szanse do wyrażania siebie, zatrzymuje chwile, spojrzenia, uśmiechy i chwile smutku. Zamyka momenty prawdziwego dzieciństwa w kadrach. W jego portfolio znajdziesz zarówno energiczne, pełne kolorów zdjęcia jak i trochę nostalgiczne, nieco malarskie kadry. Pokazuje prawdę. To jest siłą jego fotografii.

Obraz
© © Adam Wawrzyniak

17-18 września na warsztat bierzemy timelapse. Szkolenie poprowadzi innowator zastosowania techniki w obecnych czasach, Patryk Kizny (m.in. pierwszy na świecie film wykorzystujący motion controlled timelapse i HDR (The Chapel, 2010)). Na warsztatach tylko niezbędna teoria i dużo praktyki.

Obraz
© © Patryk Kizny

18 września będziemy Was uczyć wykonywania zdjęć packshotowych, i to w taki sposób, aby były one jednocześnie efektowne i efektywne. „Przy okazji” pokażemy Wam, że mając ograniczony budżet na sprzęt można wykonać bardzo dobre zdjęcia. Całość pod okiem fotografa i grafika z wieloletnim doświadczeniem w branży reklamowej, Tomka Dyczewskiego Warsztaty będą bardzo praktyczne, sfotografujemy kilka przedmiotów, a na koniec zajmiemy się postprodukcją – podstawową, a jednak robiącą dużą różnicę.

Obraz
© © Tomasz Dyczewski

24 września to dzień poświęcony podstawom na warsztatach ABC Fotografii. To świetna opcja dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z fotografią. W programie tylko niezbędna teoria, szkolenie jest typowo praktyczne. Pod okiem naszego doświadczonego prowadzącego, Tomka Dyczewskiego, dajemy Wam możliwość dowiedzenia się o różnych zależnościach panujących w świecie fotografii (czas/przysłona/ISO) oraz wszystkiego o swoim sprzęcie. Poza wyjściem w plener, będziecie mieli okazję wykorzystać do pracy nasze studio wraz z całym dostępnym sprzętem ☺.

Obraz
© © Tomasz Dyczewski

24-25 września organizujemy warsztaty fotografia kulinarna bez tajemnic! Prowadzącym jest nasza kopalnia wiedzy z wieloletnim doświadczeniem, Olek Iwaszkiewicz. Jeżeli chcesz:

  • doskonalić swój warsztat fotografa kulinarnego i poznać najnowsze trendy w fotografowaniu jedzenia
  • dowiedzieć się, jak właściwie oświetlić potrawę do zdjęcia
  • poznać tajniki kompozycji i stylizacji jedzenia do sesji
  • to nasze warsztaty są dla Ciebie ☺

Nauczysz się na nich wykonywania zdjęć: potraw i samodzielnych produktów z przeznaczeniem do wykorzystania na etykietę, płynów w różnego rodzaju naczyniach, z użyciem dodatkowych rekwizytów oraz efektów poprawiających odbiór wizualny, np. szron i krople, z mało rozbudowaną kompozycją o malej głębi ostrości, kompozycji rozbudowanych np. aranżacji stołowych i efektownych – zamrożenie ruchu, itp.

Obraz
© © Olek Iwaszkiewicz

Miesiąc kończymy 25 września warsztatami z PRO retuszu, które poprowadzi Dawid Żądło ze Szkoły Retuszu. Dawid współpracuje m.in. z Sephora, Lufthansa Sky Chef, Maria Galland, Esotiq, Elle France, Elle Russia, NIKE, Harper's Bazaar...

Jeśli chcesz się nauczyć retuszu PRO i szukasz efektywnego szkolenia, które da Ci taką możliwość, to jesteś w odpowiednim miejscu :) W ogromnym skrócie: na szkoleniu poznasz techniki oraz sposób pracy profesjonalnych retuszerów. Dowiesz się, jak ulepszyć swoją pracę - pokażemy i nauczymy Cię, krok po kroku, w jaki sposób retuszować zdjęcia. Powiemy, jak wykorzystać potencjał oprogramowania Adobe Photoshop, tak, żeby nawet niezbyt doskonałe technicznie zdjęcie po retuszu było naturalne i efektowne :) Jest to oczywiście proces, który zajmuje trochę czasu, jednak spoglądając na efekty, warto zdobyć wiedzę, jak pracować, aby podczas postprodukcji osiągnąć albo zbliżyć się do perfekcji.

Obraz
© © Dawid Żądło

Partnerem naszych warsztatów jest niezastąpiona fotoblogia.pl

Niech światło i kreatywność będą z Wami ☺ !

Pozdrawiamy

Studio Huśtawka

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)