Warsztaty fotografii reklamowej w WSFoto

fot. Dariusz Lewkowicz
fot. Dariusz Lewkowicz
Mateusz Gołąb

30.03.2010 14:16, aktual.: 01.08.2022 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już 23 kwietnia w Warszawskiej Szkole Fotografii rozpocznie się druga edycja ?Warsztatów mistrzowskich?. Tematem weekendowych zajęć będzie fotografia reklamowa, a poprowadzi je fotograf - Dariusz Lewkowicz, od 15 lat zawodowo zajmujący się fotografią komercyjną.

Już 23 kwietnia w Warszawskiej Szkole Fotografii rozpocznie się druga edycja ?Warsztatów mistrzowskich?. Tematem weekendowych zajęć będzie fotografia reklamowa, a poprowadzi je fotograf - Dariusz Lewkowicz, od 15 lat zawodowo zajmujący się fotografią komercyjną.

Druga edycja ?Warsztatów mistrzowskich? skierowana jest do wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu fotografii studyjnej, a w szczególności fotografii reklamowej produktu. Warsztaty pozwolą uczestnikom rozwinąć umiejętności do samodzielnej pracy, wykorzystując przy tym techniki tradycyjne jak i cyfrowe, przy pomocy profesjonalnego sprzętu fotograficznego i oświetleniowego. Program zajęć składa się z trzech części, w formie sesji fotograficznych.

W pierwszej części warsztatów uczestnicy zapoznają się z profesjonalnym sprzętem używanym w studiu fotograficznym tj. lampy, statywy, soft-boxy, osprzęt, dodatki, jak również ze sprzętem specjalistycznym, takim jak pędzel świetlny. Zaprezentowane zostaną również produkty, służące do uzyskania różnego rodzaju efektów specjalnych tj.: szron, dym, lód, krople wody itp. Pierwsza część zajęć zakończona zostanie prezentacją fotografii oraz dokładną ich analizą.

W pozostałych częściach warsztatów, uczniowie pod okiem prowadzącego samodzielnie wykonają zdjęcia, stosując przy tym różne metody fotografowania. Ma to umożliwić praktyczne zastosowanie poszczególnych metod, prześledzenie następujących po sobie kroków i uzyskanie pożądanego efektu końcowego. Zajęcia kładą również duży nacisk na rozwijanie analitycznego myślenia, wyobraźni oraz kreacji planu zdjęciowego. Warsztaty będą odbywać się w studio fotogra?cznym, przy wykorzystaniu wielkoformatowego aparatu marki Sinar oraz cyfrowego aparatu Canon 1Ds Mark III i wsparciu komputera Apple.

Drugą edycję ?Warsztatów mistrzowskich? z zakresu fotografii reklamowej poprowadzi Dariusz Lewkowicz. Artysta od 15 lat zawodowo zajmuje się fotografią reklamową. Prowadzi własne studio fotografii reklamowej, które tworzy na zamówienie agencji reklamowych, firm, pism oraz klientów indywidualnych. Jest stałym wykładowcą w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Udział w warsztatach z fotografii reklamowej kosztuje 850 zł. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie www.wsfoto.art.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, do 12 uczestników.

Termin: weekend 23-24-25 kwietnia 2010 r.

  • piątek od godz. 18.15 do 21.15
  • sobota od godz. 10.00 do 16.00
  • niedziela od godz. 10.00 do 16.00
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)