Warsztaty fotoreportażu „Pociągiem po Ukrainie” z Tokiną

Warsztaty fotoreportażu „Pociągiem po Ukrainie” z Tokiną

Warsztaty fotoreportażu „Pociągiem po Ukrainie” z Tokiną
Redakcja Fotoblogia.pl
06.04.2017 13:17, aktualizacja: 26.07.2022 18:34

Firma Tokina oraz fotowarsztaty.com mają przyjemność zaprosić Was na warsztaty z fotoreportażu. Odbędą się one na Ukrainie w dniach 26-28 maja. Będziecie mieli okazję zwiedzić ten piękny kraj i udokumentować m.in. życie w pociągu oraz na dworcach.

Trasa, która jest „najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat”, będzie głównym tematem fotograficznym warsztatów. Pociąg minie 6 tuneli oraz 27 wiaduktów, jadąc przez kolejne serpentyny torów. Różnica wysokości wynosi aż 370 metrów.

Obraz

Sobota jest całkowicie przeznaczona na plener fotograficzny na Ukrainie. Przewodnikiem będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca projektu i wokalista znany z zespołu KSU. Z zamiłowania i wykształcenia jest historykiem. Sobotni plener zakończy się ogniskiem i imprezą.

Obraz
Kolejowy tour rozpocznie się w Starym Samborze, kresowym miasteczku skąd kursującą kilka razydziennie, słynną "elektriczką" podjeżdżamy do Sianek, na przełęcz Użocką, jadąc na końcowymodcinku wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i obserwując widoki na polską część Bieszczadów, szukając widokowych kadrów zza oknami pociągu oraz integrując się z miejscowymi pasażerami pociągu. Po przejechaniu około 80% trasy, w Siankach przesiadamy się do "elektriczki" jadącej na Zakarpacie, do Użgorodu i zjeżdżamy do wioski Wołosianka, gdzie czeka na nas bus oraz podróż powrotna do Starego Sambora, gdzie zatrzymamy się na posiłek.
Obraz

W niedzielę uczestnicy przejadą Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi po nieczynnej trasie Zagórz –Krościenko. Na trasie zobaczą opuszczone przystanki kolejowe, miejsca widokowe, tunele oraz inne atrakcje.

Obraz

[b]Termin: 26-28 maja 2017[/b]

[b]Cena: 590 zł[/b]

Cena obejmuje:

  • []uczestnictwo w zajęciach,[]2 noclegi,[]wyżywienie,[]transport busem na Ukrainie, przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi.
Obraz

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej fotowarsztaty.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)