Warsztaty z Arkadiuszem Branickim, czyli jak fotografować akt

Warsztaty z Arkadiuszem Branickim, czyli jak fotografować akt

Warsztaty z Arkadiuszem Branickim, czyli jak fotografować akt
Źródło zdjęć: © © Arkadiusz „Alosza” Branicki
Magda Szewczuwianiec
29.07.2014 04:08, aktualizacja: 26.07.2022 19:52

Kolejna odsłona cyklu „Mistrzowie fotografii”. Tym razem spotkamy się w sierpniu z Arkadiuszem „Alosza” Branickim, który poprowadzi warsztat „Akt. Plastyka ciała”.

Obraz
© © Arkadiusz „Alosza” Branicki

Arkadiusz Branicki, autor serii „Zodiak”, przedstawi uczestnikom warsztatu zagadnienia związane z aktem artystycznym oraz klasycznym podejściem do ciała.

Uczestnicy warsztatów, które odbędą się 23-24 sierpnia w Studio Huśtawka, poznają rys historyczny fotografii aktu, jej kierunek rozwoju, oraz dobór języka wyrazu.

Obraz

Nie zabraknie również omówienia stylu pracy fotografa oraz omówienia przygotowań do dnia zdjęciowego. Dzień zdjęciowy przy fotografii aktu, to niezwykle ważna kwestia. Jak pozyskać modelkę, dobrać sprzęt do rodzaju fotografii, jak rozmawiać z modelką, przygotować ją do sesji i uniknąć ewentualnych niezręczności. O tym wszystkim będzie opowiadał prowadzący.

Obraz
© © Arkadiusz „Alosza” Branicki

Już za miesiąc, uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać piękno kobiecego ciała, które nie emanuje podtekstem erotycznym. Kobieta na aktach Branickiego jest elegancka, z klasą i pełna gracji. Nauczą się również jak właściwie wykorzystać zasady fotografii przy tego typu zdjęciach, i jak podchodzić do pracy z aktem, jako fotograf.. Fotografie Branickiego charakteryzuje wysmakowany minimalizm, w którym odnajdą się wielbiciele prostoty i ograniczonej ilości rekwizytów na planie.

Obraz
© © Arkadiusz „Alosza” Branicki

Warto zajrzeć również na stronę wydarzenia, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje.

Termin:

23-24 sierpnia 2014

Miejsce:

Studio Huśtawka

ul. Jana Kazimierza 35/37 lok. 327, Warszawa

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)