Warsztaty z Christopherem Morrisem - mistrzem fotoreportażu wojennego

Zdjęcie z cyklu "Loyalist Libya" © Christopher Morris / VII Photo
Zdjęcie z cyklu "Loyalist Libya" © Christopher Morris / VII Photo
Krzysztof Basel

31.05.2012 06:40, aktual.: 26.07.2022 20:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Naucz się fotografować tak, aby Twoje zdjęcia opowiadały nie tylko o ludziach i miejscach, ale także o Tobie" - to słowa Christophera Morrisa, które zarazem bardzo dobrze go charakteryzują. Znany fotograf wojenny, dokumentalista polityczny, portrecista o niepowtarzalnym stylu poprowadzi w połowie czerwca warsztaty fotograficzne w Polsce.

Sam nigdy nie miałem okazji fotografować w miejscu, gdzie trwał konflikt, i wcale się tam nie śpieszę. Znam jednak wielu śmiałków, którzy chowali się ze swoim aparatem pomiędzy lufami, a czasem nawet świszczącymi w powietrzu kulami.

Jeden z nich opowiedział mi ciekawą historyjkę, kiedy to fotografował w czasie dużej demonstracji w okolicach poza miastem. Próbując trafić w ciekawe miejsce obok demonstrantów, zauważył umorusanego fotografa z dłuższymi włosami i w okularach, który nie mógł wygrzebać się z dużego rowu przy drodze. Spostrzegawczy fotograf pomógł oczywiście swojemu koledze w potrzebie, ten grzecznie podziękował i szybko poszedł dalej fotografować. Wszystko działo się bardzo szybko. Po chwili do mojego tajemniczego znajomego dotarło, że miał okazję uścisnąć dłoń samemu Christopherowi Morrisowi - jednemu ze swoich mistrzów. 

Obraz

Teraz każdy z Was będzie miał podobną możliwość i to bez konieczności wyjeżdżania daleko od domu i narażania swojej skóry. Znany fotograf wojenny, mistrz dokumentu politycznego, świetny portrecista i członek agencji VII Photo Christopher Morris poprowadzi warsztaty w Polsce. Zajęcia dla średnio zaawansowanych odbędą się w dniach 14-17 czerwca w Warszawie.

W programie znajdzie się miejsce na teorię, ale duży nacisk będzie położony także na praktykę. W czasie warsztatów zostanie omówiony dotychczasowy dorobek uczestników, a kursanci będą mieli również możliwość fotografować na mieście, a później omówić wykonane zdjęcia pod okiem Morrisa. Koszt warsztatów to 1500 zł. Więcej informacji możecie uzyskać, pisząc na adres: warsztatyfoto@agora.pl.

Jeśli jeszcze nie znacie twórczości Christophera Morrisa, to macie co robić przez najbliższy weekend :) Na początek polecam portfolio autora w agencji VII Photo oraz jego stronę autorską.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)