Warto być 20 czerwca - wernisaż prac laureatów Projektu Przetwórnia

Warto być 20 czerwca - wernisaż prac laureatów Projektu Przetwórnia
Źródło zdjęć: © © Ania Osetek
Magda Szewczuwianiec

12.06.2014 14:18, aktual.: 26.07.2022 19:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Udział w wystawie w Galerii Puza, publikacja w katalogu, zaszczytny tytuł Fotografa Miesiąca Szerokiego Kadru - było o co walczyć w tegorocznej, II edycji Projektu Przetwórnia.

Przetwórnia to cykliczny ogólnopolski konkurs fotograficzny z udziałem mistrzów tego fachu. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik, a tegorocznym jurorem był Jacek Poremba, specjalizujący się w fotografii portretowej gwiazd, modowej oraz reklamowej.

Obraz
© ©

Zwycięzców wyłoniono 6 kwietnia podczas gali finałowej II edycji Projektu Przetwórnia. Po prezentacji zdjęć 10 finalistów Jacek Poremba wybrał zwycięzców.

Obraz
© © Marlena Jabłońska

Pierwsze miejsce w II edycji Projektu Przetwórnia zajęła Ania Osetek za cykl "Dlaczego". Na drugim miejscu znalazła się Wiktoria Wojciechowska za serię "Własne miejsce" ex aequo z Marleną Jabłońską, nagrodzoną za zbiór "Sztuka umierania".

Obraz
© © Marlena Jabłońska

Zwyciężczyni, Ania Osetek, wygrała udział w wystawie w Galerii Puza, publikację zdjęć w katalogu towarzyszącym wystawie oraz miano Fotografa Miesiąca serwisu "Szeroki Kadr". Dwa równorzędne drugie miejsca również otrzymały udział w wystawie w Galerii Puza, publikację oraz dowolny kurs w Akademii Nikona.

Obraz
© © Wiktoria Wojciechowska

Stowarzyszenie FotoBzik, Galeria Pauza oraz mecenasowie Akademii Nikona i Szerokiego Kadru zapraszają na wernisaż prac tegorocznych laureatów, który odbędzie się 20 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Pauza przy ul. Floriańskiej 18/5 w Krakowie.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie multimedialna prezentacja zdjęć pięciu wyróżnionych przez FotoBzik autorów.

Obraz
© © Wiktoria Wojciechowska
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)