WD My Book Elite - z elektroniczną etykietą

WD My Book Elite - z elektroniczną etykietą
WD My Book Elite - z elektroniczną etykietą
Mateusz Gołąb

09.10.2009 10:00, aktual.: 02.08.2022 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli nadmiar zdjęć jakie trzymasz w plikach RAW przerasta możliwości dysku jaki posiadasz w komputerze, to pora kupić sobie jakiś dodatkowy - zewnętrzny. Może bym być taki oto nowy WD My Book Elite z wyświetlaczem nazywanym również e-etykietką.

Sam dysk ma kształt książki i aż prosi się o ustawienie na półeczce. Dane na elektronicznej etykiecie są wyraźnie czytelne nawet, gdy dysk jest odłączony, dzięki czemu jednym rzutem oka można zidentyfikować zawartość dysku i uzyskać informację o wolnej przestrzeni.

Nowe, zewnętrzne dyski WD My Book Elite archiwizują pliki w sposób ciągły i automatyczny, wykorzystując oprogramowanie WD SmartWare oraz umożliwiają sprzętowe szyfrowanie danych kluczem 256-bitowym. Seria WD My Book Elite występuje w 3 pojemnościach: 1 TB, 1.5 TB oraz 2 TB.

E-etykieta (czyli wyświetlacz) umieszczona jest na grzbiecie dysku. Za pomocą załączonego oprogramowania WD SmartWare użytkownicy mogą w prosty sposób stworzyć e-etykiety i zarządzać ich treścią, w zależności od potrzeb. E-etykieta informuje także o ilości dostępnego miejsca na dysku oraz o zabezpieczeniu hasłem dostępu do zawartości urządzenia. Zastosowana w e-etykiecie technologia papieru elektronicznego, odczytuje zapis cyfrowy jak ?tradycyjny? druk, dzięki czemu informacje na wyświetlaczu są widoczne nawet, gdy dysk jest odłączony, a dane mogą być dowolnie zmieniane.

Dyski My Book Elite umożliwiają zabezpieczenie danych wybranym przez użytkownika hasłem - kombinacją klucza w skali 256-bitowego szyfrowania sprzętowego, który koduje dane przed ich zapisem na dysku. To rozwiązanie jest zazwyczaj spotykane w dużo droższych systemach pamięci, gdzie szyfrowanie odgrywa rolę wirtualnej kłódki, która zabezpiecza dostęp do danych.

My Book Elite będą kosztowały w zależności od pojemności od 620 zł to 1380 zł.

Źródło: Western Digital

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także