WD My Cloud EX2 Ultra - domowa chmura do 12 TB dla fotografów

WD My Cloud EX2 Ultra - domowa chmura do 12 TB dla fotografów

WD My Cloud EX2 Ultra
WD My Cloud EX2 Ultra
Krzysztof Basel
22.02.2016 15:17, aktualizacja: 26.07.2022 19:11

Przechowywanie fotografi w chmurze staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród fotografów. WD wychodzi na przeciw tym potrzebom i prezentuje nowy dysk sieciowy NAS WD My Cloud EX2 Ultra, który może pełnić rolę centralnego magazynu danych z dostępem z dowolnego miejsca dla komputerów i urządzeń mobilnych.

Dysk sieciowy WD My Cloud EX2 Ultra jest sprzedawany w kilku różnych wersjach: z dwoma wymiennymi dyskami WD Red NAS o łącznej pojemności 4-12 TB lub bez dysków dla osób, które wolą korzystać z innych kompatybilnych dysków. Zastosowane tu dyski są przeznaczone do pracy ciągłej 24x7.

Urządzenie jest wyposażone w dwurdzeniowy procesor Marvell ARMADA 385 o częstotliwości taktowania 1.3 GHz oraz 1 GB pamięci DDR3, co ma zpewnić bezproblemowe strumieniowe przesyłanie multimediów i szybkie transfery plików. Z tyłu obudowny znajdują się dwa łącza USB 3.0, które umożliwiają podłączenie dysków zewnętrznych. Obok ulokowano jeden port Gigabit Ethernet.

WD My Cloud EX2 Ultra
WD My Cloud EX2 Ultra

Podobnie, jak inne produkty z tej serii, także WD My Cloud EX2 Ultra umożliwia wiele możliwości konfiguracji. Dysk może pracować jako RAID 0, RAID 1, JBOD i w trybie spanning (połączonej przestrzeni dysków). Wśród różnych możliwości archiwizacji danych dostajemy do dyspozycji: backup NAS to NAS, USB, chmurowy lub z sieci LAN do WAN. System NAS My Cloud EX2 Ultra jest domyślnie skonfigurowany w RAID 1. Urządzenie oferuje szereg zaawansowanych funkcji do obsługi danych, takich jak: zintegrowane serwery FTP i WebDAV, serwer backupu, serwer pobierania P2P i obsługa Microsoft Active Directory.

WD My Cloud EX2 Ultra korzysta z systemu operacyjnego My Cloud OS 3. Apliakcja WD Sync umożliwia automatyczną synchronizację multimediów i plików pomiędzy swoimi komputerami i urządzeniem My Cloud. Przydatna może się okazać także dedykowana apliakcja WD My Cloud do zarządzania swoimi materiałami, dostępna także w wersji mobilnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu instalować także inne apliakcje poszerzajce możliwości serwera.

Za pomocą WD SmartWare Pro, użytkownicy komputerów PC mogą wybrać miejsce i czas zapisu swoich danych, natomiast użytkownicy komputerów Mac mają pełny dostęp do Apple Time Machine i spersonalizowanych kopii zapasowych. Można nawet wykonywać automatyczne kopie zapasowe w innym urządzeniu My Cloud NAS lub obsługiwanej usłudze chmury np.: Amazon S3, ElephantDrive lub Acronis. W połączeniu z 256-bitowym szyfrowaniem AES można bezpiecznie przechowywać pliki z całej sieci bez względu na używany system operacyjny.

WD My Cloud EX2 Ultra ma 3 lata gwarancji (2 lata w wersji bez dysków) i jest już dostępny w różnych wersjach cenowych:

  • 839 zł - wersja bez dysków,
  • 1619 zł - NAS z dyskami o pojemności 4 TB,
  • 2675 zł - NAS z dyskami o pojemności 8 TB,
  • 3349 zł - NAS z dyskami o pojemności 12 TB.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)