WD My Cloud Home - prywatna chmura dla fotografów

WD My Cloud Home - prywatna chmura dla fotografów

WD My Cloud Home
WD My Cloud Home
Marcin Falana
31.08.2017 08:25, aktualizacja: 26.07.2022 18:21

Dysk zewnętrzny WD My Cloud Home pozwala na stworzenie w domu prywatnej chmury do przechowywania zdjęć i filmów, do której mamy dostęp z różnych urządzeń przez Internet.

Współczesne aparaty i kamery rejestrują obraz w coraz lepszej jakości, więc pojemny dysk zewnętrzny jest jednym z podstawowych akcesoriów nawet dla fotografa i filmowca amatora. RAW-y, filmy w Full HD i 4K zajmują dużo miejsca na dysku, do tego chcemy mieć do wszystkiego wygodny dostęp, najlepiej w smartfonie.

My Cloud Home | Official Product Overview

WD zaprezentowało podczas targów IFA dysk My Cloud Home, na którym użytkownicy mogą wygodnie przechowywać zdjęcia, filmy i dokumenty zgromadzone na smartfonach, komputerach, nośnikach USB, a także w usługach chmurowych i serwisach społecznościowych. Co więcej, ze zgromadzonych danych można wygodnie korzystać – odtwarzać je, przeglądać, udostępniać za pomocą smartfona, tabletu lub komputera z dostępem do Internetu.

WD My Cloud Home
WD My Cloud Home
“Użytkownicy szukają rozwiązań, które pozwolą im na wygodne konsolidowanie rosnących kolekcji zdjęć, filmów i innych plików, które jednocześnie będą na tyle elastyczne i wszechstronne, że obsłużą dane z różnych urządzeń – od smartfonów, przez komputery, aż po drony i serwisy społecznościowe. Ułatwienie użytkownikom domowym i profesjonalistom uporządkowania ich cyfrowych zbiorów z dowolnego miejsca na ziemi jest dla Western Digital priorytetem.”

Scentralizuj swoje dane i korzystaj z nich wygodnie

Użytkownicy mogą skonfigurować My Cloud Home tak, by urządzenie automatycznie, stale kopiowało wskazane dane z ich smartfonów i komputerów. Pliki z pamięci USB, zewnętrznych dysków i kart pamięci (za pośrednictwem adaptera USB) można szybko importować, korzystając z wbudowanego portu USB.

WD My Cloud Home
WD My Cloud Home

Dodatkowo możliwe jest również połączenie My Cloud Home z publicznymi usługami chmurowymi oraz serwisami społecznościowymi (np. Dropbox, Box, Google Drive oraz Facebook) i automatyczne kopiowanie z nich danych użytkownika. Programy telewizyjne, filmy, prywatne nagrania oraz muzykę przechowywane w pamięci My Cloud Home można odtwarzać np. na ekranie telewizora smart lub odtwarzaczu multimedialnym, korzystając z aplkacji Plex. Z treści tych można korzystać również na smartfonie lub tablecie – używając do tego aplikacji My Cloud Home.

WD My Cloud Home
WD My Cloud Home

Dane na wyciągnięcie ręki

Zarówno wstępną konfigurację, jak i wszystkie codzienne operacje na My Cloud Home, wykonujemy z poziomu aplikacji mobilnej My Cloud Home, która pozwala m.in. na udostępnianie i odtwarzanie plików przechowywanych w pamięci urządzenia z dowolnego miejsca na ziemi przez Internet. Aplikacja pozwala również na zarządzanie wszystkimi funkcjami My Cloud Home, uruchamianie dodatkowych usług, dodawanie użytkowników czy aktualizowanie urządzenia.

WD My Cloud Home Duo
WD My Cloud Home Duo

My Cloud Home Duo

Dla użytkowników, którzy potrzebują więcej miejsca na swoje cyfrowe kolekcje, Western Digital przygotował również dwudyskową wersję swojej prywatnej chmury. My Cloud Home Duo oferuje wszystkie funkcje, które znajdziemy w My Cloud Home, ale dodatkowo pozwala na korzystanie z konfiguracji dwudyskowej (domyślnie włączony tryb mirror – RAID 1), w której dane są automatycznie duplikowane na drugim dysku, co gwarantuje ich bezpieczeństwo.

Ceny i dostępność

Sugerowana cena detaliczna My Cloud Home w USA to 159,99 dolarów za wersję 2TB, 179,99 dolarów 3TB, 199,99 dolarów 4TB, 259,99 dolarów 6TB oraz 319,99 dolarów 8TB.

W przypadku My Cloud Home Duo sugerowana cena to 309,99 dolarów za wersję 4TB, 399,99 8TB, 549,99 12TB oraz 699,99 16TB. W Polsce My Cloud Home i My Cloud Home Duo będą dostępne w sprzedaży w październiku br.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)