Western Digital WD Gold 10 TB - nowy dysk w wyższej pojemności

Western Digital WD Gold 10 TB - nowy dysk w wyższej pojemności
Marcin Watemborski

10.08.2016 15:34, aktual.: 10.08.2016 17:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Western Digital jest firmą znaną z produkowania wysokiej jakości nośników danych różnego rodzaju. Nowy flagowy dysk WD z serii Gold odznacza się nie tylko większą pojemnością do 10 TB, ale także zwiększoną wydajnością energetyczną i niezawodnością.

Dyski WD Gold przeznaczone są do centrów danych - głównie małych i średnich serwerów. Najnowszy z nich cechuje zwiększona do 10 TB pojemność. Ten model charakteryzuje się udoskonalonym projektem w porównaniu do WD Gold 8 TB, który pozwala na zredukowanie współczynnika TCO (Total Cost of Ownership) serwerów. Jego zapotrzebowanie na energię zostało obniżone o 8%, przy jednoczesnym zwiększeniu pojemności o 25%.

Obraz

Najważniejszymi cechy dysku WD Gold 10 TB:

  • []Zwiększona wydajność energetyczna – dzięki technologii HelioSeal zostało zredukowane zużycie energii i zwiększona została pojemność;[]Wyższa wydajność – nawet o 21% w porównaniu z modelem WD Gold 8 TB[]Wyższa niezawodność – najlepszy projekt, proces produkcyjny oraz kontrola jakości pozwolliła osiągnąć wskaźnik niezawodności MTBF na poziomie 2,5 miliona godzin (dla wersji 8 i 10 TB)[]Dedykowane wsparcie Premium Support – firma WD zapewnia użytkownikom dysków WD Gold wsparcie w systemie 24/7

Nowy dysk jest już dostępny u wybranych dystrybutorów oraz w WD Store w cenie 849 dolarów. Więcej informacji można przeczytać na stronie producenta www.wdc.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)