Weekendowe warsztaty fotografii z Marianem Schmidtem

Weekendowe warsztaty fotografii z Marianem Schmidtem

Fot. Marian Schmidt
Fot. Marian Schmidt
Krzysztof Basel
11.01.2010 12:55, aktualizacja: 02.08.2022 09:30

Już niedługo w Warszawskiej Szkole Fotografii rozpocznie się pierwsza edycja weekendowych ?Warsztatów mistrzowskich?. Wybitny artysta i fotograf Marian Schmidt opowie o portretach i fotografii ekspresyjnej.

Obraz

Pierwszą edycję ?Warsztatów mistrzowskich? poprowadzi dr. hab. Marian Schmidt. Fotograf pracował m. in. dla nowojorskiej agencji fotograficznej ?Black Star? jako fotograf przemysłowy w rejonie Zatoki Perskiej. Był także członkiem agencji fotograficznej Rapho w Paryżu. Jest autorem albumu ?Hommes de science?, albumu fotograficznego ?Marian Schmidt? oraz albumu ?Niecodzienne rozmowy z ks. Janem Twardowskim?. Ma na swoim koncie ponad pięćdziesiąt prestiżowych wystaw fotograficznych m. in. w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Tokio, Zurychu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, a także w rodzinnym Żyrardowie. Wykładał m. in. w Łódzkiej Szkole Filmowej i poznańskiej ASP (Wydziały Fotografii). W 2002 r. uzyskał w PWSTiTV tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie artystycznej fotografia. Obecnie jest dyrektorem i wykładowcą w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Pierwszego dnia ?Warsztatów mistrzowskich? rozstanie poruszony temat formy i treści w obrazie fotograficznym, podstaw portretu i kompozycji oraz nawiązywania kontaktu z osobą portretowaną. Marian Schmidt przybliży też tematykę fotografii humanistycznej, a całość zostanie zilustrowana przykładami z historii malarstwa i fotografii wielkich mistrzów takich jak: Vermeer, De La Tour, Munch, Sander czy Carter-Bresson.

Dwa kolejne dni będą miały charakter bardziej praktyczny, niż teoretyczny. Na zajęciach wykładowca pokaże m.in., jak pracować z modelem według metod Stanisławskiego, Lee Strasberga z Actor?s Studio oraz Avedona.

Podczas warsztatów słuchacze będą robić zdjęcia aparatami cyfrowymi pod czujnym okiem artysty - Mariana Schmidta. Następnie fotografie zostaną wyświetlone na ekranie i omówione. Ocena i poprawki portretów robionych przez uczestników, będą odbywały się także po zakończeniu każdej indywidualnej sesji.

Udział w pierwszej edycji warsztatów kosztuje 450 zł. Aby zostać ich uczestnikiem, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie www.wsfoto.art.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

Termin: weekend 29 ? 30 - 31 stycznia 2010 r.

piątek 29 od godz. 18.15 do 21.15

sobota od godz. 10.00 do 17.00 z przerwą na obiad

niedziela od godz. 10.00 do 17.00 z przerwą na obiad

Więcej informacji o warsztatach oraz samym prowadzącym, znajduje się na stronie www.wsfoto.art.pl

Źródło: wsfoto

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)