Western Digital straciło 6,5 miliarda gigabajtów przestrzeni dyskowej. Kryzys nadchodzi?

Western Digital straciło 6,5 miliarda gigabajtów przestrzeni dyskowej. Kryzys nadchodzi?
Marcin Watemborski

11.02.2022 12:47, aktual.: 11.02.2022 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Western Digital ma w swoim portfolio trzy znane marki, które są uwielbiane przez fotografów: WD, SanDisk oraz SanDisk Professional. Przez skażenie chemiczne firma straciła jednak ogrom przestrzeni dyskowej. Tego nie da się pominąć.

Agencja Reutera donosi o poważnym wypadku dotyczącym fabryk firmy Western Digital. Dwie japońskie placówki zarządzane prze Kioxia Holdings Corp. borykają się z problemami dotyczącymi skażenia chemicznego linii produkcyjnych. Skutki są bardzo poważne.

Zgodnie z wyliczeniami Western Digital, spółka straciła 6,5 eksabajtów, czyli 6,5 miliarda gigabajtów przestrzeni dyskowej, na której mogłyby być magazynowane dane. Jest to o tyle istotne, że Western Digital specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących nośników danych – są to nie tylko dyski twarde WD, ale również NAS-y, czy karty pamięci SanDisk.

Firma Kioxia jest nie tylko jednym z największych na świecie producentów dysków SSD, kart pamięci czy pendrive’ów, ale przede wszystkim jednym z głównych dostawców Western Digital. Problemy składowej holdingu ciągną za sobą poważne konsekwencje, które w skrajnym przypadku mogą skończyć się przerwaniem łańcucha dostaw.

Western Digital nie informuje oficjalnie jak doszło do skażenia placówek. Zapewnia jedynie, że specjaliści zajmują się problemem i dążą do jak najszybszego przywrócenia fabryk do działania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)