Western Digital straciło 6,5 miliarda gigabajtów przestrzeni dyskowej. Kryzys nadchodzi?

Western Digital straciło 6,5 miliarda gigabajtów przestrzeni dyskowej. Kryzys nadchodzi?

Western Digital straciło 6,5 miliarda gigabajtów przestrzeni dyskowej. Kryzys nadchodzi?
Marcin Watemborski
11.02.2022 12:47, aktualizacja: 11.02.2022 13:47

Western Digital ma w swoim portfolio trzy znane marki, które są uwielbiane przez fotografów: WD, SanDisk oraz SanDisk Professional. Przez skażenie chemiczne firma straciła jednak ogrom przestrzeni dyskowej. Tego nie da się pominąć.

Agencja Reutera donosi o poważnym wypadku dotyczącym fabryk firmy Western Digital. Dwie japońskie placówki zarządzane prze Kioxia Holdings Corp. borykają się z problemami dotyczącymi skażenia chemicznego linii produkcyjnych. Skutki są bardzo poważne.

Zgodnie z wyliczeniami Western Digital, spółka straciła 6,5 eksabajtów, czyli 6,5 miliarda gigabajtów przestrzeni dyskowej, na której mogłyby być magazynowane dane. Jest to o tyle istotne, że Western Digital specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących nośników danych – są to nie tylko dyski twarde WD, ale również NAS-y, czy karty pamięci SanDisk.

Firma Kioxia jest nie tylko jednym z największych na świecie producentów dysków SSD, kart pamięci czy pendrive’ów, ale przede wszystkim jednym z głównych dostawców Western Digital. Problemy składowej holdingu ciągną za sobą poważne konsekwencje, które w skrajnym przypadku mogą skończyć się przerwaniem łańcucha dostaw.

Western Digital nie informuje oficjalnie jak doszło do skażenia placówek. Zapewnia jedynie, że specjaliści zajmują się problemem i dążą do jak najszybszego przywrócenia fabryk do działania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)