Weź zakupy pod lupę!

Weź zakupy pod lupę!09.08.2013 18:35
Fot. Rafael Anderson Gonzales/flickr.com
Fot. Rafael Anderson Gonzales/flickr.com
Olga Drenda

Loopa to inteligentna wyszukiwarka, która w założeniu ma uprościć poruszanie się wśród ofert sklepów internetowych.

W Sieci kupujemy coraz więcej i coraz częściej – do zakupów online przekonał się już co czwarty Polak. Wraz z liczbą sklepów, portali aukcyjnych i dostępnych produktów rośnie nie tylko świadomość klientów, ale również bałagan wśród ofert. Zazwyczaj wyszukiwarki produktów specjalizujące się w zakupach internetowych wyświetlają długą listę propozycji, co często kończy się tym, że zrezygnowany konsument kończy przeglądanie już na pierwszej stronie.

Loopa, projekt firmy Intellive, ma temu zaradzić – wyszukiwarka robi porządek w chaosie ofert aukcyjnych i upraszcza proces ich przeglądania dzięki tzw. inteligentnemu wyszukiwaniu. „Pod lupę” możemy wziąć dane, które nas konkretnie interesują, czyli cenę, czas do zakończenia aukcji lub inne kryterium. Loopa, przeszukując dane aktywnych i zakończonych już ofert, podsuwa następnie propozycje bardziej precyzyjne i dopasowane do oczekiwań użytkownika. Zgromadzone wyniki można zawęzić jeszcze dalej, dodając inne kryterium lub szukając tylko w jednej kategorii.

417830121995851634

Jak przekonują twórcy Loopy, inteligentna wyszukiwarka jest dobrym narzędziem na niełatwe ekonomicznie czasy, kiedy oprócz ceny konsument chętniej inwestuje w trwałość i jakość produktu i zamiast kupować pod wpływem emocji, stawia na bardziej przemyślane wybory.

Loopa może pochwalić się jeszcze jedną przydatną funkcją: progiem jakości. Do bazy danych wyszukiwarki trafiają jedynie oferty, sklepy i sprzedawcy, którzy spełniają wymóg odpowiedniej liczby pozytywnych ocen. To sprawia, że klient nie musi spędzać już tak wiele czasu na przeglądaniu komentarzy i opinii, aby zweryfikować, czy dany sprzedawca jest godny zaufania. Na razie serwis współpracuje z Allegro i Opineo, a w planach ma również dalszą ekspansję.

 

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)