Widowiskowy taniec jeleni. W rzeczywistości była to zażarta walka

Widowiskowy taniec jeleni. W rzeczywistości była to zażarta walka

Widowiskowy taniec jeleni. W rzeczywistości była to zażarta walka
Źródło zdjęć: © © Max Ellis / Carter News via Forum
Marcin Watemborski
07.07.2022 09:08, aktualizacja: 07.07.2022 11:08

Max Ellis miał niezwykłe szczęście. Natrafił na jelenie podczas walki o terytorium, a ta zaś wyglądała jak prawdziwy taniec. W rzeczywistości potyczka była dość niebezpieczna.

Na serii zdjęcie Maxa Ellisa zobaczymy dwa "tańczące" jelenie. Przepiękna sytuacja została zarejestrowana w londyńskim Richmond Park. To miejsce jest niezwykle wyjątkowe. Leżący nad Tamizą park zajmuje 955 hektarów i jest największym tego typu miejscem w Europie.

Richmond Park to miejsce, w którym mieszka mnóstwo pięknych zwierząt, w tym daniele i jelenie oraz 144 gatunków ptaków. Jelenie czują się tam na tyle swobodnie, że bez problemu chodzą za dnia i nie kryją się przed ludźmi. Dzięki temu, w Richmond Park można zaobserwować ich charakterystyczne zachowania.

Obraz
© © Max Ellis / Carter News via Forum

Max Ellis miał niezwykłe szczęście ująć zdjęcie dramatyczną walkę jeleni. Rogacze rozwiązywały w ten sposób spór o terytorium. Wystarczyło, że jeden z nich wszedł na teren drugiego i awantura gotowa. Takie walki zaczynają się przeważnie od prezentowania rozłożystych rogów oraz głośnych ryków.

  • Z każdą chwilą poziom testosteronu w powietrzu rósł. Jelenie bardziej świadome swojego położenia, stawały się jeszcze bardziej agresywne – wspomina Ellis.
Obraz
© © Max Ellis / Carter News via Forum

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)