Wyspy brytyjskie pod śniegiem - widziane z satelity

Wyspy brytyjskie pod śniegiem - widziane z satelity12.01.2010 11:42
Fot. NASA (Kliknij, aby powiększyć)
Fot. NASA (Kliknij, aby powiększyć)
Krzysztof Basel

Cała Europa jest pod śniegiem. Zima szczególnie mocno dotknęła Wielką Brytanię. Trudno się temu dziwić patrząc na to zdjęcie satelitarne.

Jesteśmy świadkami najgorzej zimy od prawie 30 lat - twierdzą zgodnie mieszkańcy wysp. Temperatury w niektórych częściach kraju spadają nawet do -22 stopni. Możemy sobie wyobrazić, jak wielki jest to problem, wiedząc, że średnia temperatura zimą w Wielkiej Brytanii wynosi 3-4 stopni Celsjusza.

W efekcie tak poważnego ataku zimy stanęła komunikacja. Na Heathrow, największym europejskim lotnisku, odwołano aż 50 lotów. Ani jeden samolot nie mógł ostatnio wylecieć z lotniska w Dublinie. Paraliż panuje także na drogach, a pociągi mają ogromne spóźnienia. Sytuacja odrobinę przypomina nasze polskie podwórka, prawda?

W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, tylko wziąć aparat i  zacząć fotografować zimowy kataklizm. Jak zadbać o sprzęt, gdy szczypie mróz i jak odpowiednio ustawić aparat, aby cieszyć się z białych krajobrazów? O tym już jutro w specjalnym zimowym poradniku. A na deser przygotujemy serię świetnych zimowych fotografii - dla Waszej inspiracji.

Źródło: GazetaGizmodo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)