Wyspy brytyjskie pod śniegiem - widziane z satelity

Wyspy brytyjskie pod śniegiem - widziane z satelity

Fot. NASA (Kliknij, aby powiększyć)
Fot. NASA (Kliknij, aby powiększyć)
Krzysztof Basel
12.01.2010 11:42, aktualizacja: 02.08.2022 09:30

Cała Europa jest pod śniegiem. Zima szczególnie mocno dotknęła Wielką Brytanię. Trudno się temu dziwić patrząc na to zdjęcie satelitarne.

Jesteśmy świadkami najgorzej zimy od prawie 30 lat - twierdzą zgodnie mieszkańcy wysp. Temperatury w niektórych częściach kraju spadają nawet do -22 stopni. Możemy sobie wyobrazić, jak wielki jest to problem, wiedząc, że średnia temperatura zimą w Wielkiej Brytanii wynosi 3-4 stopni Celsjusza.

W efekcie tak poważnego ataku zimy stanęła komunikacja. Na Heathrow, największym europejskim lotnisku, odwołano aż 50 lotów. Ani jeden samolot nie mógł ostatnio wylecieć z lotniska w Dublinie. Paraliż panuje także na drogach, a pociągi mają ogromne spóźnienia. Sytuacja odrobinę przypomina nasze polskie podwórka, prawda?

W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, tylko wziąć aparat i  zacząć fotografować zimowy kataklizm. Jak zadbać o sprzęt, gdy szczypie mróz i jak odpowiednio ustawić aparat, aby cieszyć się z białych krajobrazów? O tym już jutro w specjalnym zimowym poradniku. A na deser przygotujemy serię świetnych zimowych fotografii - dla Waszej inspiracji.

Źródło: GazetaGizmodo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)