Will Burrard-Lucas sfotografował przepiękne sowy w podczerwieni

Will Burrard-Lucas sfotografował przepiękne sowy w podczerwieni

Will Burrard-Lucas sfotografował przepiękne sowy w podczerwieni
Źródło zdjęć: © © [Will BurrardLucas](http://blog.burrardlucas.com/)
Monika Homan
11.05.2018 12:35, aktualizacja: 13.05.2018 14:28

Will Burrard-Lucas to fotograf dzikiej natury z Anglii. Zwykle fotografuje zwierzęta w Afryce, rozstawiając fotograficzne pułapki. Tym razem został w swoim kraju, żeby uwiecznić piękno swoich ulubionych sów. Ponieważ są one aktywne tylko nocą, nie było to najłatwiejsze zadanie.

BBC rzuciło Willowi Burrard-Lucasowi wyzwanie, prosząc go o powtórzenie projektu African Wildlife At Night w Wielkiej Brytanii. Jednak brytyjska dzika przyroda w niczym nie przypomina fotografowanej przez niego wcześniej afrykańskiej natury. Powtórzenie tego projektu nie mogło się udać. Mimo wszystko Will podjął wyzwanie i wymyślił sposób na nocne fotografowanie brytyjskich zwierząt.

Obraz
© © [Will BurrardLucas](http://blog.burrardlucas.com/)

Wybór tematu nie był trudny. Fotografowi zależało na uchwyceniu nocnego nieba w tle, więc musiało to być zwierzę, które ogląda się patrząc w górę. Wybór padł na jego ulubioną sowę płomykówkę.

Nie chcąc oślepiać ptaków, Will zdecydował się na fotografowanie w podczerwieni. Zmodyfikował swój aparat i lampę błyskową tak, aby można było wykonać tego rodzaju fotografie.

Fotograf wykorzystał czujnik ruchu, aby automatycznie wyzwalać migawkę, kiedy sowa znajdzie się w odpowiednim miejscu. Gdy wszystko było gotowe, Will ustawił sprzęt na terenie starego lotniska i czekał na efekty.

Obraz

Willowi zależało, żeby na zdjęciu widoczne były gwiazdy. By to osiągnąć, wykorzystał długą ekspozycję – naświetlał zdjęcia ponad 30 sekund. Błysk, emitujący światło podczerwone, wyzwolony został na początku ekspozycji, żeby oświetlić sowę i zamrozić jej ruch.

Obraz
© © [Will BurrardLucas](http://blog.burrardlucas.com/)

Noce, kiedy księżyc świecił na tyle mocno, że dłuższa ekspozycja nie był możliwa, fotograf wykorzystał na fotografie, w których wyeksponowane są tylko zwierzęta.

Obraz
© © [Will BurrardLucas](http://blog.burrardlucas.com/)

Po 4 miesiącach fotografowania Will dokonał selekcji zdjęć, które pokazują piękno tych nocnych ptaków.

Więcej jego zdjęć Willa Burrard-Lucasa możecie zobaczyć na jego stronie internetowej.

Obraz
© © [Will BurrardLucas](http://blog.burrardlucas.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)