Wiosenne zdjęcie pustułki wygrało konkurs fotograficzny. Zwiastuje ciepłe dni

Wiosenne zdjęcie pustułki wygrało konkurs fotograficzny. Zwiastuje ciepłe dni
Źródło zdjęć: © © Thomas Hempelmann / Zwycięzca konkursu
Marcin Watemborski

15.04.2022 10:40, aktual.: 15.04.2022 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcie, które wygrało konkurs organizowany przez Niemieckie Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej można nazwać wręcz kojącym nerwy. Ten symboliczny kadr pokazuje, że ciepłe dni niebawem nadejdą. Dodatkowo sfera graficzna tego obrazu jest niesamowicie spokojna.

Niemieckie Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej (GDT) to organizacja zrzeszająca miłośników fotografii zwierząt, dzikiej przyrody, krajobrazów oraz natury. Co roku organizuje ono konkurs dla swoich członków, spośród których wyłania najlepsze kadry. Tegoroczna selekcja jest zjawiskowa.

Uczestnicy mierzą się w kilku konkurencjach. Są to: Ptaki, Ssaki, Inne zwierzęta, Rośliny i grzyby, Krajobrazy, Studio natury oraz kategoria specjalna. W tegorocznej edycji zostało nadesłane aż 6400 zdjęć od fotografów z 11 różnych krajów. Najlepszym spośród nich okazał się 23-letni Thomas Hempelmann.

Obraz
© © Jose Fragozo / Zwycięzca kat. Ssaki

Młody miłośnik fotografii wygrał nie tylko kategorię poświęconą ptakom, ale cały konkurs. Zaprezentował on zdjęcie pustułki zwyczajnej siedzącej na gałęzi kwitnącego drzewa. Gdyby był to buk (wybrany drzewem roku w Niemczech), ten kadr miałby jeszcze silniejsze znaczenie. Jednak sokołowaty ptak pośród białych kwiatów na białym tle wygląda oszałamiająco.

To zdjęcie napawa spokojem, koi nerwy. Jednocześnie jest to dowód na to, że Matka Natura daje ludziom ogromny estetyczny dar. Ta fotografia jakościowo przypomina zdjęcie studyjne wykonane w technice wysokiego klucza, gdzie zawsze dominująca jest biel.

Obraz
© © Heinz Buls / Zwycięzca kat. Inne zwierzęta

W tym artykule prezentujemy wam jedynie zdjęcia zwycięskie poszczególnych kategorii. Więcej zdjęć oraz informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Obraz
© © ChristianDietrich Morawitz / Zwycięzca kat. Rośliny i grzyby
Obraz
© © Steffen Jung / Zwycięzca kat. Krajobrazy
Obraz
© © Radomir Jakubowski / Zwycięzca kat. Studio natury
Obraz
© © Stefan Imig / Zwycięzca kat. Buk Drzewo Roku 2022
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)