Wiosna w branży. Powstała nowa marka Quadralite, która łączy Quantuum i Genesis Lite. Obiektywy Irix niebawem dostępne w Polsce

Jeden z produktów Quantuum - marki, która obecnie nazywa się Quadralite.
Jeden z produktów Quantuum - marki, która obecnie nazywa się Quadralite.
Źródło zdjęć: © © JK
Krzysztof Basel

31.03.2016 13:51, aktual.: 26.07.2022 19:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciekawe wieści płyną do nas z rodzimej branży fotograficznej. Wyłączny dystrybutor produktów Quantuum oraz Genesis w Polsce, firma Next 77, poinformowała o konsolidacji oferty lamp i akcesoriów pod nową marką Quadralite. Co więcej, ta sama firma została wyłącznym dystrybutorem, a zarazem jednym ze współtwórców projektu Irix.

Nowe światło na produkty Quantuum i Genesis

W najbliższym czasie planujemy jeszcze intensywniejszy rozwój. Postanowiliśmy więc połączyć markę Quantuum oraz rodzinę lamp Reporter i Stroboss, znanych do tej pory z marki Genesis, w jedną, dużą markę – Quadralite. W najbliższym czasie w naszej ofercie pojawi się również szeroka gama nowych modeli lamp i akcesoriów. Będą to między innymi lampy błyskowe, zarówno studyjne jak i mobilne, wyposażone w automatykę TTL, z dopasowanym do nich sterownikiem radiowym.

W związku z konsolidacją firma informuje swoich klientów o kilku ważnych faktach. Przez pewien czas na rynku będą funkcjonować produkty zarówno pod nazwą Quantuum, Genesis jak i Quadralite. Firma zapewnia, że bez kłopotu można używać lamp i akcesoriów sprzedawanych wcześniej pod znakiem Quantuum/Genesis z nowymi lampami Quadralite i na odwrót. Są ze sobą w pełni kompatybilne.

Obraz

Warto także wiedzieć, że Quadralite Navigator to ten sam radiowy system sterowania i wyzwalania lamp co Quantuum/Genesis Navigator. Także w tym wypadku elementów tych dwóch marek można używać naprzemiennie przy zachowaniu pełnej kompatybilności pomiędzy nimi.

Polska firma potwierdza także, że ich lampy studyjne będą nadal produkowane z zastosowaniem mocowania akcesoriów typu Bowens. Do lamp Quadralite będzie można dopinać softboxy produkowane ze znakiem Quantuum i na odwrót. Do tego, obsługa zobowiązań z tytułu gwarancji oraz usługi pogwarancyjne sprzętu Quantuum i Genesis nadal będą prowadzone przez dotychczasowy serwis.

Obiektywy Irix z Polskim akcentem w Łodzi

To nie jedyne nowości, które płyną do nas z Krakowa. Firma Next77 została wyłącznym dystrybutorem marki Irix w Polsce, która to obecnie ma w ofercie jeden obiektyw: zaprezentowany niedawno Irix 15 mm f/2. To ultra-szerokokątnym obiektyw manualny przeznaczony do pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych z mocowaniami: Canon EF, Nikon F i Pentax K.

Irix 15 mm f/2
Irix 15 mm f/2

Co ciekawe, przedstawiciele polskiej firmy podają, że są mocno zaanważowani w dzieło rozwoju nowej marki:

Firma Next77 jest nie tylko dystrybutorem, ale i jednym ze współtwórców europejskiej części projektu Irix. Nasze zaangażowanie będzie kontynuowane także na etapie rozwijania i wprowadzania na rynek kolejnych produktów tej marki.

Produkty marki Quadralite, w tym wiele nowości, a także obiektywy Irix 15 mm f/2.4 i zapowiadany jako kolejny, obiektyw Irix 11mm f/4.0, będą dostępne w czasie XIX Targów Film Video Foto w Łodzi, które odbędą się w dniach 7 – 9 kwietnia. Next77 zaprasza odpowiednio do stoisk nr 72 oraz 63.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)