Wirtualna rzeczywistość z lustrzanki - przełom w multimedialnym dokumencie?

Wirtualna rzeczywistość z lustrzanki - przełom w multimedialnym dokumencie?

Fot. Condition One
Fot. Condition One
Jacek Siwko
29.03.2011 12:07, aktualizacja: 01.08.2022 14:44

Czy nowoczesny, multimedialny dokument zupełnie zmieni swoje oblicze? Zwycięzca festiwalu Sundance zdradza szczegóły swojego nowego filmu - tym razem ma nas zaskoczyć nie tylko samą realizacją za pomocą lustrzanki cyfrowej, ale również poczuciem uczestniczenia w akcji filmu – wszystko to dzięki systemowi wirtualnej rzeczywistości.

Najnowszy projekt Darfunga Dennisa nazywa się Condition One i ma szansę stać się przełomem w wideografii dokumentalnej. Dzięki zastosowaniu opartej na lustrzance Canona technologii dającej zniekształcony obraz kołowy, odbiorca ma możliwość wyboru kadru, tak jakby sam był uczestnikiem sceny.

Darfung nie zdradza wielu szczegółów związanych z realizacją swojego dokumentu, jednak twierdzi, że nowe technologie pozwolą nam jeszcze lepiej zrozumieć sens tego, co dzieje się na świecie opanowanym na przykład przez konflikty zbrojne.

Trudno się z nim nie zgodzić. Doskonale zdaję sobie sprawę, że fotografie po prostu nie są w stanie oddać w pełnej mierze tego, co w zamiarze opisują. Wraz z dostępem do nowoczesnych technologii musimy szukać innego środka wyrazu, aby pełniej opowiedzieć daną historię. Zapraszam do obejrzenia zamieszczonego poniżej filmu, który dotyczy dokumentu Darfunga i tego, czym jest obraz kołowy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)