Witajcie na nowej Fotoblogia.pl!

Witajcie na nowej Fotoblogia.pl!
Krzysztof Basel

21.10.2013 17:22, aktual.: 26.07.2022 20:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotoblogia.pl – największy blog o fotografii w Polsce – intensywnie się rozwija i idzie do przodu. Jako pierwszy serwis w naszej sieci Blomedia, otrzymaliśmy zupełnie nowy layout oraz autorski system. Zobaczcie, co nowego Wam oferujemy.

Drodzy czytelnicy!

Na wstępie zaznaczamy, że nowa Fotoblogia jest jeszcze w okresie próbnym. Prosimy o cierpliwość oraz zgłaszanie nam wszystkich wykrytych błędów lub nieprawidłowości na adres redakcja@fotoblogia.pl. Z góry dziękujemy!

21 października 2013 r. ruszyła nowa Fotoblogia.pl! Blog otrzymał nowy autorski layout oraz system, który sprawia, że serwis jest o wiele bardziej przejrzysty, czytelny, świeży i nowoczesny. Nowy layout umożliwia lepsze wyróżnianie najbardziej wartościowych treści, takich jak poradnik, testy, galerie inspiracji czy przeglądy. Teksty, które najchętniej czytacie, nie będą szybko ginęły pod natłokiem bieżących informacji, jak dzieje się to w wielu serwisach. Będziemy je eksponować i wyróżniać, abyście mieli do nich lepszy dostęp.

Wiemy, że nie lubicie ciągle klikać w nowe strony, dlatego strona główna oraz strony kategorii, będą zawierać dużo odnośników do artykułów. Aby zobaczyć, jakie materiały publikowaliśmy przez ostatnie 2-3 tygodnie, nie trzeba będzie klikać przez kilka stron. Wystarczy przewijać stronę w dół.

Obraz
© Jeden z wielu wyróżników na stronie głównej

Wysłuchaliśmy też Waszych uwag odnośnie prezentowania fotografii na blogu, których to będziecie mogli u nas oglądać o wiele więcej. Fotografie o szerokości do 960 px w nowych galeriach są ułożone pionowo, jedna po drugiej. Także tu, aby zobaczyć je wszystkie, nie trzeba klikać i wchodzić na następną stronę, jak dotychczas. Wystarczy przewinąć stronę w dół, jak na większości szanujących się fotoblogów.

Wprowadziliśmy też nowy, prostszy podział na kategorie ze swoimi głównymi stronami: Poradniki, Testy, Inspiracje, Wydarzenia i Sprzęt. Niebawem dojdą kolejne. Każda z tych stron to jakby małe działy poświęcone tylko danemu zagadnieniu. Każda jest wyczerpującym rozwinięciem najlepszych oraz najświeższych tekstów w danej tematyce oraz jest często aktualizowana.

Obraz
© Nowy widok strony kategorii

Niebawem przedstawimy Wam też zupełnie nowy dział – Fotografia mobilna – który będzie przygotowywany razem z autorami bloga Komorkomania.pl, a także sporą grupę nowych autorów – gościnnych ekspertów, którzy będą prowadzić u nas swoje blogi.

Nowy jest też system komentarzy. Podobnie, jak liderzy branży nowych mediów TechCrunch czy Mashable, skorzystaliśmy z platformy livefyre.com. Nie musicie się jej obawiać. Nowy system jest przystępny, łatwy i przejrzysty. Aby móc komentować nasze teksty wystarczy się zalogować przez swoje konto w serwisie Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn lub samego Livefyre.

To nie koniec niespodzianek tej jesieni. Naszym celem jest ciągły rozwój, aby Fotoblogia.pl stała się miejscem gromadzącym ekspertów fotografii chętnych do dzielenia się swoją wiedzą oraz tych, którzy chcą się fotografii uczyć, o niej rozmawiać i wymieniać opiniami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)