Wodospad Niagara jak z "Krainy Lodu". Widok jest wspaniały

Wodospad Niagara jak z "Krainy Lodu". Widok jest wspaniały
Źródło zdjęć: © © Niagara Parks / [Instagram](https://www.instagram.com/niagaraparks/?utm_source=ig_embed)
Monika Homan

23.01.2019 12:57, aktual.: 23.01.2019 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wodospad Niagara to jeden z najpiękniejszych wodospadów na świecie. Turyści z całego globu odwiedzają to miejsce, żeby zobaczyć wspaniały krajobraz ufundowany przez naturę. Aktualnie widoki są jeszcze bardziej niesamowite. Silne mrozy zamieniły okolicę wodospadu w istną "Krainę Lodu"

Kojarzycie animowany film "Kraina Lodu"? Ten, w którym główna bohaterka śpiewa "Mam tę moc" i zamraża wszystko dookoła. Wygląda na to, że Elsa wybrała się na wycieczkę nad wodospad Niagara leżący na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Skały i taras widokowy skuła gruba warstwa lodu. Niagara wygląda teraz jak z bajki. Wszystko za sprawą długo utrzymujących się mrozów. Na rzece - o tej samej nazwie - Niagara, lód tworzy się każdej zimy, nie jest to nic nadzwyczajnego. Jednak szybko poruszające się wody w okolicy wodospadu potrzebują naprawdę długotrwałych silnych mrozów, żeby zamienić się w lód.

Kiedy woda spada z urwiska, jej drobne cząsteczki zamarzają i zbierają się poniżej tworząc na wszystkim dookoła warstwę lodu, która może osiągać nawet kilkanaście metrów grubości. Dzięki temu można podziwiać wspaniałe lodowe biało-niebieskie formacje.

Nie ma co się dziwić, że turyści chętnie publikują zdjęcia tego niesamowitego krajobrazu. Meteorolodzy zapowiadają, że fale mrozów utrzymają się jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także