Wodospad Niagara zamarzł. Ten widok zapiera dech w piersi!

Wodospad Niagara zamarzł. Ten widok zapiera dech w piersi!
Źródło zdjęć: © © Niagara Parks / [Instagram](https://www.instagram.com/niagaraparks/)
Marcin Watemborski

05.01.2018 08:44, aktual.: 05.01.2018 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W USA odnotowano rekordowe spadki temperatur. Doszło do tego, że najbardziej znany wodospad w Stanach – Niagara – zamarzł! Lód pokrył całą okolicę i stworzył tam krainę niczym z ”Opowieści z Narnii”. Musicie zobaczyć te zdjęcia!

Stany Zjednoczone pokrył śnieg i lód. To rekordowe wyniki spadku temperatury od 100 lat. Wodospad Niagara został spowity lodem. Ten widok wprawia w osłupienie i przypomina magiczne krainy z bajek. Podobno mają być jeszcze większe mrozy, co sprzyja fotografowaniu.

Wodospad Niagara jest jednym z bardziej malowniczych miejsc w USA i niejednokrotnie był tematem fantastycznych zdjęć krajobrazowych. Przeważnie w lecie, gdy światło rozpraszane było przez wznoszące się krople wody. Ten sezon jest wyjątkowy dla pejzażystów – wielu z nich udało się w te okolicy, by ująć nietypowy widok. Instagram zalewają kolejne przepiękne kadry.

Oprócz piękna, jest tu również niebezpieczeństwo. Wodospad Niagara zasila pobliskie elektronie wodne, a zamarznięta woda oczywiście nie aktywuje turbin, co może doprowadzić do odcięcia dostaw energii w okolicy. Co więcej – spadające bryły lodu są również bardzo niebezpieczne. Władze stanowe wydały ostrzeżenie o możliwości wystąpienia powodzi i podtopień.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)