Wojna na Ukrainie: Żołnierze w Charkowie w pełnej gotowości

Wojna na Ukrainie: Żołnierze w Charkowie w pełnej gotowości

Ukraińscy żołnierze przy wyrzutni rakiet w Charkowie.
Ukraińscy żołnierze przy wyrzutni rakiet w Charkowie.
Źródło zdjęć: © © Antonio Bronic / Reuters via Forum
Marcin Watemborski
24.02.2022 11:06, aktualizacja: 26.07.2022 13:23

Świtem 24 lutego 2022 roku Ukraina skryła się pod mgłą wojny. Rząd tego kraju przygotowywał się do rosyjskiej inwazji od jakiegoś czasu. Gdy wojska ruszyły, żołnierze byli w pełnej gotowości do walki o utrzymanie niepodległości.

Środa, 24 lutego 2022 roku, godzina 4:00 czasu polskiego – rozpoczęła się specjalna akcja militarna z rozkazu Władimira Putina, który nakazał ingerencję zbrojną w obszarze donieckim na Ukrainie. Kilka godzin później inwazją został objęty cały kraj.

Zgodnie z tym, co relacjonują na żywo dziennikarze portalu WP Wiadomości, w kolejnych miastach Ukrainy słychać wybuchy. Zaatakowane zostały budynki użyteczności publicznej i lotniska. Wśród ofiar śmiertelnych są nie tylko żołnierze, ale i ludność cywilna. Wystarczyło ledwie kilka godzin, by praktycznie cały kraj znalazł się w ogniu walki.

Obraz
© © Antonio Bronic / Reuters via Forum

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wezwał żołnierzy do złożenia broni. Podkreślił, że jego wojska są gotowe na wszystko i zagroził wszystkim państwom, które będą bratały się z Ukrainą celem odparcia inwazji. Jeszcze przed 8 rano rosyjskie pojazdy wojskowe wjechały na teren kraju od północy, południa i wschodu.

Niedawno w Ukrainę uderzyła druga fala ostrzału rakietowego ze strony Rosji. W Kijowie oraz obszarach dookoła niego słychać wybuchy, jak podaje agencja Reutera.

Obraz
© © Antonio Bronic / Reuters via Forum

Najnowsze informacje na żywo możecie śledzić na specjalnej stronie WP Wiadomości.

Obraz
© © Antonio Bronic / Reuters via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)